Detektiv Strike se vrací na scénu

Detektiv Strike se vrací na scénu

20.8.2020 17:55


Seriál Strike se po dvou letech vrací na obrazovky. Diváci se mohou těšit na celkem čtyři díly, které společně vzkříší knižní předlohu seriálu – detektivní román s názvem Lethal White. Premiéry čtvrté části se fanoušci dočkají už 30. srpna.


Cormoran Strike a Robin Ellacott jsou zpátky. Po dvouleté pauze se seriál Strike vrací na obrazovky se čtyřdílným pokračováním detektivova příběhu. Čtvrtá část seriálu je adaptací románu Lethal White spisovatelky J. K. Rowling, který se dostal na pulty českých knihkupectví loni v září.

Co můžeme od Lethal White očekávat?

Tentokrát přijde do kanceláře Strikea a Robin muž jménem Billy, který je požádá o pomoc při vyšetřování vraždy, které byl jako dítě svědkem. Mladík ovšem působí nevyrovnaně a v záchvatu paniky z kanceláře uteče. Strike a Robin se proto vydávají po stopách Billyho a snaží se záhadný příběh z dávné minulosti rozřešit. Honba za pravdou je zavleče do chudinských čtvrtí Londýna, tajemné svatyně uvnitř britského parlamentu, ale i na anglický venkov.


(Foto: BBC)

Co název čtvrté části znamená?

Název Lethal White, neboli Smrtící bílá, odkazuje zejména na takzvaný syndrom smrtící bílé – genetickou nemoc u koní, která kvůli selhání střev způsobuje rychlou a bolestnou smrt. Vražda, kterou Billy v dětství spatřil, přitom s koňmi velmi úzce souvisí.

Jaké další informace o epizodách máme?

Každá epizoda bude mít hodinovou stopáž, jak už je v sérii Cormorana Strikea tradicí. Scénář vznikl v rukou Toma Edge, který napsal také všechny epizody druhé a třetí části seriálu. Režisérskou židli nově obsadila Susan Tully – na kontě má například seriály Secret Diary of a Call Girl, The A Word nebo Line of Duty.

Kdy bude premiéra?

Premiéra čtvrté řady bude na obrazovkách BBC One v neděli 30. srpna. Hned druhý den pak naváže další epizoda.

Budete se dívat?


Jít na Strike | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!