Strike

Strike


Seriál Strike vychází z knižní série o detektivovi Cormoranu Strikeovi z pera úspěšné britské autorky Joanne Kathleen Rowling, která sérii píše pod pseudonymem Robert Galbraith. První kniha, Volání kukačky (The Cuckoo's Calling), vyšla v Británii v roce 2013. Následoval Hedvábník (The Silkworm) v roce 2014 a o rok později vyšel třetí díl s názvem Ve službách zla (Career of Evil). V současnosti Rowling pracuje na čtvrtém dílu, který ponese název Lethal White a měl by vyjít ještě letos.

Seriál vypráví příběh válečného veterána Cormorana Strikea, který si po tom, co je zraněn a opustí armádu, založí vlastní detektivní kancelář. Strike zrovna prochází těžkou životní zkouškou, když se mu do cesty připlete nová posila – asistentka Robin. S její pomocí se Strikeovi podaří dostat na stopu i těm nejpodlejším kriminálníkům.

Za adaptací knih stojí dvojice Ben Richards a Tom Edge. Richards je anglický spisovatel, který spolupracoval na seriálech The Fixer, Outcasts, The Tunnel a Fortitude. Jeho kolega Edge je známý zejména jako scénárista komediálního seriálu stanice Netflix, Lovesick, a britského historického drama seriálu The Crown. Rowling se na samotných scénářích podílí pouze nepřímo, působí také jako producentka seriálu.

Seriálu se ujala stanice BBC One a natáčení začalo na podzim v roce 2016 v Londýně.

(Robin a Strike; foto: BBC)

V hlavních rolích hrají:loading…