Suits

Suits


Odlehčený seriál z právnického prostředí, původně známý pod názvem A Legal Mind, vysílaný na stanici USA Network s Patrickem J. Adamsem a Gabrielem Machtem v hlavních rolích.

Mike Ross je geniální ztroskotanec a vyvrhel a živí se tím, co mu život nabídne. Vysokou nedostudoval, protože chtěl prodat své znalosti matematického testu děkanově dceři a vyhodili ho. Teď se poflakuje se svým kamarádem Trevorem, kouří trávu a stará se o nemocnou babičku, která ho vychovala a ráda by ho viděla, jak dělá něco, při čem může využít svůj potenciál.

Mike nemá peníze na zaplacení její péče a souhlasí s Trevorovým návrhem, aby předal kupci kufřík drog. K výměně má dojít v luxusním hotelu Chilton. Mike je velmi nervózní, ale ne na tolik, aby to rozhodilo jeho výjimečný smysl pro detail. Odhalí, že celý nákup drog je past nastražená policií. Při útěku se přichomýtne k výběrovému řízení do manhattanské právnické firmy Pearsonová & Hardman.

Jeden z nejlepších právních zástupců v New Yorku, Harvey Specter, byl právě povýšen a podle politiky firmy by měl mít mladšího spolupracovníka. Harvey už znechucen podlézavými a primitivními mladými právníky, které už vyzpovídal, a proto se mu Mike, který hýří rozumem a vtipem, ihned zalíbí. Přestože mu Mike řekne, že nestudoval práva, získá si ho tím, že mu odcituje část z právní příručky a je schopen s ním velmi odborně debatovat. Mike získá práci u prestižní firmy a dostává šanci na nový život. Jeho první případ se však zamotá a je jen na něm, aby si udržel reputaci a získal důvěru svého nového šéfa.

V dalších rolích se představí Meghan Markle jako právní asistentka Rachel Zaneová, Gina Torres jako šéfka právnické firmy Jessica Pearsonová a Rick Hoffman coby úlisný a podlý právník Louis Litt.

Thumbnail Play icon

FOTO: USA Networkloading…