Chystá se film se Supergirl, bude to konec pro náš seriál?

Chystá se film se Supergirl, bude to konec pro náš seriál?

4.6.2019 16:47


Máme za sebou čtyři řady seriálu s dívkou z oceli, nyní se chce na tuto postavu soustředit i studio Warner Brothers, které vidí potenciál v ženských hrdinkách v hlavních rolích. Film by mohl dorazit do tří let, co to ovšem znamená a bude znamenat pro náš oblíbený seriál?

Studio Warner Brothers chystá film se Supergirl, na kterou se chce v dalších letech soustředit, zatímco upustí od muže z oceli s Henrym Cavillem, který se dost možná do role již nevrátí. Studio ale vidí potenciál právě v Supergirl, která je Supermanovi v mnohém podobná. Její samostatný film byl již ohlášen, dokonce by se měl začít natáčet již v příštím roce.

Otázka ale zní – co to znamená pro náš seriál? Na to nemáme přesnou odpověď, pojďme se ale podívat do historie, kdy studio se stanicí CW soupeřilo. Třeba například na postavu Clarka Kenta. Warner Brothers povolilo muže z oceli na pár epizod ve druhé řadě, jenže Superman Tylera Hoechlina se stal u fanoušků tak oblíbeným, že ho studio zakázalo pro třetí sezónu, aby nebyl zastíněn Henry Cavill, se kterým se v té době stále počítalo.

(Jak si asi povedou další filmy s ženskými hrdinkami? Foto: Warner Brothers)

V seriálu se až do čtvrté řady nemohl vyskytovat Lex Luthor. Ale posléze studio Warner Brothers změnilo strategii a Lexe již nechtělo využívat do svých filmů (nebo alespoň o takových plánech aktuálně nevíme), a tak povolilo CW Lexe využít na tři epizody. Co to pro nás znamená? Že studio Warner Brothers nemá rádo, když si fanoušci pamatují dva Supermany, dva Lexe nebo v podstatě dvě jakékoliv postavy z DC světa, které se ve stejný čas objevují v seriálech i filmech.

V roce 2022 bychom se mohli na filmových plátnech dočkat právě Supergirl. Seriál má za sebou čtvrtou řadu, pátá je potvrzena, lze však dlouhodobě pozorovat, že sledovanost a ratingy klesají. Pokud studio Warner Brothers bude chtít uměle zasáhnout, tak by seriál mohl skončit nejspíše příští rok pátou řadou, či šestou, kdy bychom se dočkali zkrácené řady, jak to ostatně bude aplikováno příští rok u show Arrow.

Těžko říci, jak to bude v našem případě, ale rozhodně tu můžeme mluvit o nějakém ohrožení seriálu Supergirl. Podobné debaty panovaly i u seriálového Flashe, ale tam má studio Warner Brothers s filmovou adaptací dlouhodobě problémy. Několikrát byl vyměněn režisér, scénáře se různě přepisovaly, až se posléze začínalo znovu od začátku. Nyní nikdo neví, jak to bude, ale Supegirl to rozhodně zvládne na filmová plátna dříve než šarlatový rychlík.

Myslíte si, že filmová Supergirl ohrozí seriál? A bylo by dobré, kdyby seriál konečně skončil?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Supergirl | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!