Ben Lockwood

Ben Lockwood

Sam Witwer Sezóny 2 2018 - 2020


Extrémista, který nesnáší mimozemšťany a má k tomu velice dobrý důvod.

Ben Lockwood byl klidným, vysokoškolským učitelem, který si vždy hleděl svého. Když ovšem začali být mimozemšťani na Zemi aktivní, dostával se často do problémů. Jeho otec totiž vedl ocelářskou továrnu, ve které pracovalo pár mimozemských obyvatel. Ben se jich vždy zastával, ale ne vždy se mu to vyplatilo. Jednou byl od jednoho z nich zrazen a postupem času se probouzela jeho nenávist k mimozemšťanům.

Po projektu Myriad na Zemi zaútočili nájezdníci z Daxamu. Jeden z nich se společně s J'onnem J'onzzem pral blízko Benova domu, který celý shořel. Ben tak přišel o svůj dům, jeho otec o snový kontrakt s Luthorovými a továrna byla v troskách. Lockwood se snažil alespoň být dobrým učitelem na vysoké, ale i tam byl za své nevhodné názory proti mimozemšťanům vyhozen.

Jeho nenávist se stále prohlubovala a prohlubovala, pomoci se nikde nedočkal. Po smrti svého otce se rozhodl, že bude mimozemským přímo škodit a několik jich zmlátil a zabil. To ovšem přilákalo pozornost Otise a Mercy Gravesových, kteří Benovi darovali speciální výzbroj, díky které bude moci nepozorovaně zabíjet. Ben si říká Agent Liberty a jeden z jeho největších nepřátel je právě Supergirl.