Lauren Haley

Lauren Haley

April Parker Jones Sezóny 1 2018 - 2019


Ta, která chce za každou cenu odhalit tajnou identitu Supergirl.

Lauren Haley je plukovník armády Spojených Států amerických. Haley byla poslána do DEO na rozkaz prezidenta Bakera, který náhle nahradil prezidentku Olivii Marsdin. Ta odstoupila poté, co byla odhalena jako mimozemšťan. Jelikož o tom nikdo nevěděl, radši rezignovala, aby americký lid byl klidný a nevzbouřil se, že mají za prezidenta někoho z jiné planety. Prezident Baker se ovšem pokusil razantně změnit DEO, protože si uvědomuje, že ve spoustě oblastech tato rádoby tajná organizace selhává.

Lauren Haley tam tedy byla vyslána, aby dohlédla na celou organizaci a převzala velení po Alex Danvers, jejíž metody taktéž nejsou vždy v tom nejlepším zájmu amerických občanů (navíc má osobní vztah k Supergirl, což Haley trochu tuší). Haley je známá svou přísností a vyžaduje dodržování všech rozkazů. Když se situace mezi obyčejnými lidmi a mimozemšťany začne vyostřovat, prezident Baker se uchýlí k nové strategii.

Okamžitě požaduje, aby Supergirl odhalila svou skrytou identitu. Jelikož operuje bez omezení, je nutné, aby se i ona zpovídala ze svých činů. Supergirl ale odmítá Hayley a celému DEO říci svou tajnou identitu, a tak je z organizace vyhozena. Haley ovšem na rozkaz prezidenta pokračuje ve vyšetřování a podrobí agenty DEO hloubkovému výslechu, aby odhalila, že dívka z oceli je ve skutečnosti obyčejná reportérka Kara Danvers.