Lyra Strayd

Lyra Strayd

Tamzin Merchant Sezóny 1 2017 - 2017


Uprchlice z planety Starhaven, která začne chodit s Winnem

Lyra Strayd je mimozemšťanka z planety Starhaven, která aktuálně pobývá na Zemi. Po katastrofě, která se stala na její domovské planetě, byla Lyra nucena opustit svůj domov. Pomyslný azyl našla na Zemi, kde přebývá jako uprchlík. Lyra má ale to štěstí, že na Zemi žije spoustu mimozemšťanů, se kterými se následně stýká ve speciálním baru pro návštěvníky z vesmíru.

Tam také potká Winna Schotta, se kterým nečekaně vyrazí na Valentýna na randě. Lyra a Winn nebudou na nic čekat a rovnou skočí na věc. Posléze se začnou vídat a Winn Lyru představí Mon-Elovi a Jamesovi Olsenovi. Lyra se také dostane do potíží, když Jeremiah Danvers ukradne v DEO registr všech mimozemšťanů na planetě.

Cadmus chce docílit zničení všech mimozemšťanů a pomocí registru je pro organizaci snadné je pochytat. Jednou z jejich obětí se stane i Lyra, kterou nedokáže Winn ochránit. Jeremiah Danvers alespoň u Lillian Luthor zařídí, ať mimozemšťany nezabíjí, ale vyžene je ze Země. Lyra je na jedné z těchto lodí, které mají opustit planetu. Alex a Kara naštěstí dokáží loď zastavit. Lyra tak zůstává na Zemi a opět se shledá s Winnem.