M'yrnn J'onzz

M'yrnn J'onzz

Carl Lumbly Sezóny 3 2017 - 2019


Otec J'onna J'onzze, který žil několik let v zajetí na Marsu

M'yrnn J'onzz byl vysoce postaveným zeleným marťanem, který vedl kolonii na Marsu. Měl syna J'onna J'onzze a vnoučata K'hym a T'aniu. Když se bílí marťani rozhodnou napadnout Mars, K'hym a T'ania při útoku bohužel zemřou. J'onn je nucen sledovat, jak bílí marťani zmasakrovali jeho lid a je nucen planetu opustit a vydat se do vyhnanství na Zemi.

O svém otci se domníval, že zemřel během útoku na Mars. M'yrnn J'onzz byl ale místo toho celou dobu zajatcem bílých marťanů. J'onn mezitím přes 300 let žil na Zemi v domnění, že je posledním zeleným marťanem. Když se seznámí s M'gann M'orzz, změní alespoň trochu názor na bílé marťany. M'gann následně chce, aby se J'onn vydal na Mars, protože mu potřebuje něco ukázat.

J'onzz se společně s Karou Danvers vydává na Mars, kde se oba dozvídají, že M'yrnn je stále naživu. Jelikož byl několik desítek let mučen, nepoznává svého syna, protože nechce věřit, že je naživu. J'onn mu následně ale díky spojení mysli ukáže vzpomínku, kterou může znát pouze on. Otec a syn se tedy opět setkají. Aby udrželi svůj vztah a vynahradili si ztracená léta, J'onn bere svého otce na Zem, kde ho chce naučit lidským zvykům.