Querl Dox

Querl Dox

Jesse Rath Sezóny 3 2017 - 2020


Jeden z členů Legie superhrdinů, který dorazí s Mon-Elem na Zemi

Querl Dox pochází z 31. století a jedná se o velice inteligentní Coluana ze Země-38. Když nedopatřením do této vyspělé budoucnosti dorazí Mon-El, rozhodne se dát dohromady tým superhrdinů, který by mohl chránit Zemi a jiné planety, když už je Kara Danvers dávno ve 31. století po smrti. Proto dá Mon-El dohromady tým, který si říká Legie superhrdinů.

Mon-El byl zakládajícím členem, postupem času se k němu přidala Imra Ardeen a také Querl Dox, který je lépe u ostatních známý jako Brainiac-5. Aby byl upevněn mír mezi Zemí a Saturnem, Mon-El se rozhodl oženit právě s Imrou a trochu ukočírovat napjaté vztahy mezi těmito dvěma planetami. Legie superhrdinů se následně vydala na tajnou misi a nedopatřením skončila v 21. století na Zemi. O pravé podstaty mise ví pouze Imra a Brainiac-5, Mon-Elovi se nikdo neobtěžoval říci pravdu.

První, kdo přijde do styku s Karou, je Mon-El, který následně probudí Imru a poté i Querla. Brainiac-5 je probuzen z toho důvodu, aby zachránil Karu, která se dostala do mentálního vězení poté, co prohrála souboj s Reign. Brainiac-5 sem tam DEO a Kaře pomůže, ale svými činy příliš nechce zasahovat, aby náhodou nezměnil svou budoucnost, svého týmu a také neohrozil svůj domov ve 31. století, kam se chce jednou vrátit.