Zjednodušená časová osa – část 1

Zjednodušená časová osa – část 1

18.11.2020 23:59


Ti z vás, kteří sledují Supernatural od začátku, již celých 15 let, a seriál si nikdy nezopakovali, mohou v časové ose trochu tápat. Proto přinášíme shrnující článek, který je přepisem vtipného videa vytvořeného kanálem Cinematica.


Bohužel toto vtipné video nelze spolu s titulky nasdílet do článku, ale nechtěli jsme vás o něj ochudit. Proto si můžete přepis alespoň přečíst, i s vtipnými poznámkami jeho autora, Jacoba.

Supernatural je tu už přes patnáct let. U tolika epizod vám sem tam něco vypadne, tak si těch předchozích čtrnáct sezón zopakujme. Teda zatím prvních pět řad, protože je toho tolik, že to musíme rozdělit do dvou částí.


Před začátkem věků

Vesmír Supernaturalu začíná Prázdnotou, ta existovala před vznikem vesmíru. Prázdnota je domovem Stínu, vesmírné entity. Pak se objeví Amara, jinak známá jako Temnota, její mladší bratr Bůh a někdy poté i Smrt. Bůh stvořil mnoho vesmírů, ale Amara je zničila. Aby Bůh své výtvory ochránil, stvořil čtyři archanděly – Michaela, Rafaela, Gabriela a Lucifera. Archandělé bojovali s Amarou alias Temnotou a uvěznili ji pomocí Znamení. To slouží jako klíč i zámek jejího vězení. Bůh Znamení svěřil svému oblíbenému archandělu Luciferovi, což byl určitě skvělý nápad. Poté Bůh stvořil Leviatany, první monstra. Ale ti trochu moc ničili, takže stvořil i Očistec, kam je vykázal.

Chuck a Amara.

Pak Bůh stvořil vesmír a Nebe spolu s ostatními anděly. Jednoho z nich, Metatrona, udělal svým písařem a strážcem Božího slova. Dál vytvořil Zemi, lidi a dal jim všem duši, včetně prvních lidí, Adama a Evy. Anděl Castiel byl součástí Anniny andělské posádky na Zemi. Prvních pár milénií nejspíš na Zemi sledovali, jak se vyvíjí ryby, dokud… nebyli stvořeni lidé? Seriál je ohledně evoluce trochu mlhavý.

Počátek lidstva

Když Bůh řekl andělům, že lidstvo je jeho nejlepší výtvor, někteří to nevzali zrovna dobře. Což je docela fér, copak Bůh lidi neviděl? Jsme hrozní. Jestli Bůh nic lepšího neumí, tak to potěš. Hlavně Lucifer to celé nevzal moc dobře a navíc začal pociťovat negativní účinky Znamení. To má totiž debilní vedlejší účinek, jeho nositel má neukojitelnou touhu zabíjet.

Lucifera stvoření lidstva nenadchlo.

Lucifer zahájil svou dlouhou kariéru debilit vplížením se do Rajské zahrady, kde za pomoci anděla Gadraela zkazil lidstvo. Lucifer požádal Michaela, aby se spolu s ním postavil Bohu, ale on se postavil na stranu Boha a začal válku. Gadrael byl za vpuštění Lucifera do Rajské zahrady uvězněn. Během války stvořil Bůh Peklo a v něm klec pro Lucifera.

První démoni a Luciferovo uvěznění

Lucifer stvořil prvního démona Lilith, původně ale byla člověkem. Pak Lucifer stvořil pekelné prince Azazela, Remiela, Dagona a Asmodea. Kain, jeden z prvních lidí, s Luciferem uzavřel dohodu, aby zachránil bratra Ábela. Kain svého bratra zabil, ten odešel do Nebe a převzal od Lucifera Znamení. V této chvíli se mu začalo říkat Kainovo znamení. Kain se poté zabil, ale stal se z něj démon, což bude po pár tisících letech důležité.

Kain s Luciferem uzavřel dohodu, aby zachránil bratra.

Lucifer byl poté poražen Michaelem a uvězněn v kleci, archanděl Gabriel odešel z Nebe, protože už nemohl vystát rodinné spory. Potká Lokiho a uzavřou dohodu, že se za něj Gabriel může vydávat, aby se tak před nebešťany skryl. Poté odejde z Nebe i Bůh, je to tam prostě jedno velké drama. Archandělé se rozhodnou vládnout vesmíru, ale k tomu potřebují Boží slovo, které uchovává Metatron. Je pro něj poslána anděl Naomi, ale Metatron unikne na Zemi. Jediný anděl, který je v kontaktu s Bohem, je Joshua.

Odchod andělů, středověk a počátek novověku

Co Bůh opustil své výtvory, začnou lidé uctívat pohanské bohy. Pak se to po pár tisíc let biblicky zvrhne a roku 33 po Kristu odvolá Michael anděly zpátky do Nebe a přikáže jim, aby se lidem neukazovali do doby, než nastane apokalypsa. Ke té skoro dojde v době života bratrů Winchesterových. Ve 14. století prodá žena Ruby duši démonu Astarothovi a stane se čarodějkou. Zemře během Černého moru a sama se stane démonem. Roku 1587 záhadně zmizí lidi z kolonie v Roanoke ve Virginii. Zanechají po sobě jen slovo „Croatoan“ vyryté do stromu. Věřte nebo ne, ale tato záhada bude mít na příběh velký vliv.

V roce 1661 se ve Skotsku narodí Fergus MacLeod, jeho matka ho učí čarodějnictví. Jako mladý muž prodal svou duši démonovi za zvětšení své chlouby. Deset let poté ho Pekelní psi odvlekli do Pekla a stal se z něj démon Crowley. Nakonec se z něj stala Lilithina pravá ruka. Crowley je jedním z mála démonů, kteří se postaví Luciferovi. Ten vidí démony jako odpornost, i když je sám stvořil. Máme tu hodně opuštěných výtvorů. Ale o Crowleym neslyšíme naposled.

Crowley a Rowena.

Roku 1835 Samuel Colt zkonstruuje Kolt, zbraň, která dokáže zabít skoro cokoli. Nedokáže zabít jen pět věcí a jednou z nich je Lucifer. To ale není jeho jediný výtvor. Před rokem 1861 dokončí Ďáblovu bránu, vstup do Pekla ve Wyomingu. V roce 1861 Colt potká Sama a Deana Winchesterovy, kteří za ním cestují v čase z roku 2011, aby získali fénixův popel a mohli zabít Eve, matku všech monster. K tomu se ale dostaneme později, až dojdeme do roku 2011.

Samuel Colt při setkání se Samem a Deanem.

20. století

V roce 1954 se narodí John Winchester v Normalu v Illinois, ovšem jeho život normální není. Narodí se Henrymu Winchesterovi a jeho ženě. Henry je členem Mužů Písma, tajné společnosti, jež shromažďuje a ochraňuje znalosti o nadpřirozenu. V tomto duchu chce vychovat i svého syna. Stejný rok v prosinci se lovcům Deanně a Samuelovi Campbellovým narodí Mary. Dne 12. srpna 1958 odejde Henry Winchester do práce a už se nikdy nevrátí. Abaddon, Rytíř Pekla a Kainova chráněnka, zmasakruje Muže Písma. Henry ovšem unikne do roku 2013. V roce 1958 se John a jeho matka přestěhují do Lawrence v Kansasu a ona se znovu vdá. Dne 24. 4. 1967 se zrodí jeden z nejvýznačnějších charakterů Supernatural, Impala. Sjela z linky v Janesville ve Wisconsinu a narodila se ve znamení Býka. Je stálá, tvrdohlavá a kolama pevně na zemi.

Rytíř Pekla, Abbadon.

Dne 23. 3. 1972 se v Lawrence potkali John a Mary a Amor je zasáhl šípem lásky. Později toho roku našel Azazel, Pekelný princ, vstupní bránu k Luciferově kleci v klášteře v Marylandu. Zabil jeptišky a dostal instrukce, jak Lucifera osvobodit. Má osvobodit Lilith a pak najít dítě, které zničí poslední pečeť. Castiel pošle Deana z roku 2008 do 30. dubna. 1973. Dean potká Johna a přesvědčí ho, ať místo minivanu koupí Impalu. Azazel zabije Maryiny rodiče a uzavře s ní dohodu, že Johna nechá naživu. Dean je přenesen zpátky do budoucnosti. V alternativním vesmíru Mary dohodu odmítne a John umírá. V tomto světě dojde k apokalypse. V našem světě cestuje anděl Anna do roku 1978, z roku 2010, aby zabila Johna a Sam se vůbec nenarodil. Sam, Dean a Cas cestují za ní, aby ji zastavili. Anna málem uspěje, ale Winchestery zachrání archanděl Michael, který ji sežehne a vymaže Johnovi a Mary vzpomínky.

Mary uzavírá dohodu s Azazelem.

A pak se konečně v roce 1979 narodí Dean a pak v roce 1983 jeho bratr Sam. I když už byli v minulosti, není to cestování časem zábavné? Ale rodinná pohoda netrvá dlouho, 2. listopadu 1983 navštíví jejich dům Azazel a nakrmí malého Sama démonskou krví. Ale teda že by hygiena vydala upozornění… Mary se ho snaží zastavit, ale Azael ji hodí na strop a zapálí. Scéna, kterou skalní fanoušci viděli nejspíš stokrát. Dům do základů shoří a kluci s tátou se vydají na cestu, zachraňovat lidi a lovit věci, prostě rodinný podnik.

Rodina se vydává na cestu. Zachraňovat lidi a lovit věci.

Někdy v roce 1992 Sam zjistí, že existuje nadpřirozeno a jeho táta je lovec, což je na devítiletého pěkně drsné. V tom věku bych sotva zvládl setkání se Santou. Dalších deset let prožívají potrhlá dobrodružství, třeba když Sam na dva týdny zmizí, živí se pizzou a zkamaradí se se psem Kostrou. Nebo když v roce 1997 zabijí vlkodlaka. V roce 2001 je Samovo rande na maturiťák posednuté démonem spadajícím pod Azazela. A Dean si s ní samozřejmě užije. Na začátku roku 2002 odjede Sam na vysokou na Stanford. Nepřekvapilo by mě, kdyby za to trochu mohl ten maturiťák. Roku 2004 začne Sam randit s Jessicou, taky studentkou, co mu ji představí kamarád Brady. Jak se pak ukáže, Brady je posedlý démonem. A to nás přivádí na začátek první řady. Odteď pojedeme už chronologicky. Teda většinou.

Poslední chvilky štěstí s Jessicou.

První řada, roky 2005 a 2006

Na podzim roku 2005 se po Johnovi, který se vydá na lov, slehne zem. Dean zajede na Halloween do Stanfordu za Samem a požádá ho o pomoc. Tátu ale nenajdou a když se vrátí do Stanfordu, Sam uvidí Jessicu na stropě, shoří jako jejich matka. Sam a Dean se vydají hledat Johna, pomáhá jim jeho deník. Netrvá to dlouho a v prosinci narazí na prvního démona. Bratři loví příšery, provádí rošťárny a v dubnu potká Sam mladou ženu Meg poté, co se pohádal s Deanem. V květnu se utkají s rasistickým kamionem, což není nijak důležité, ale je to sranda. Sam ten samý měsíc Deanovi odhalí, že má od Jessičiny smrti vize a taky může myslí hýbat předměty. Potkají chlapce s rozvinutějšími paranormálními schopnostmi.

Sam a Dean na začátku jejich cesty.

Na konci května se znovu setkají s Meg a vyhodí ji z okna, protože je démon. Uvidí se s Johnem, na kterého Meg nastražila past. Jsou rádi, že je naživu, ale není to zrovna vřelé rodinné setkání. Dean mu řekne, že není bezpečné, když jsou spolu. V červnu narazí na Harryho Spenglera a Eda Zeddmorea, lovce duchů s webovkou Doupě pekelných psů. Sam taky jako vtípek přilepí Deanovu ruku na pivo, což taky není významné, ale opět je to sranda. V červenci se sejdou s Johnem a získají od upírů Kolt. Mají jen pár nábojů a John s nimi chce zabít Azazela. Pár dní na to začne Meg zabíjet jejich přátele, chce Kolt. John souhlasí, že jí ho dá. Zkusí ji ale ošálit falešnou zbraní, což nedopadne zrovna nejlíp a Meg Johna zajme.

Hoši navštíví milovaného Bobbyho Singera na jeho vrakovišti. Doufají, že jim pomůže zachránit otce. Na Meg provedou exorcismus, zachrání Johna a schovají se. Pak je ale Deanovi podezřelé, jak mile se k nim John chová. Zjistí, že jejich otce posedl žlutooký démon Azazel. Ten jim řekne, že to on zabil Mary a Jessicu, protože mu stály v cestě, má se Samem plány. Démon je napadne, ale John převezme kontrolu a zmocní se Koltu. Sam použije poslední náboj, aby od něj Johna osvobodil. Naskládají se do Impaly a Sam pospíchá s otcem a bratrem do nemocnice. Bohužel je naboří kamion, ve kterém sedí řidič posedlý démonem. Všichni tři jsou v bezvědomí. A to je konec první řady.

John Winchester jako Žlutoočko.

Druhá řada, roky 2006 a 2007

Druhá řada začíná v létě 2006. John Winchester uzavře v nemocnici dohodu a Azazelem, že když Dean přežije, dá mu Kolt a půjde do Pekla. Dean, ze kterého byl chvíli duch, je navrácen do těla. Bratři s Bobbym truchlí, ale pak objeví v Johnově telefonu zprávu. Zavede je do motorestu Roadhouse za Elllen a Jo Harvelleovými a křupanským hackerem Ashem. V září potkají Andyho, mladého muže se schopnostmi podobnými těm Samovým. Navíc má hustou dodávku a Moby Dickův bong. Sam má strach, že všechny Azazelovy děti se obrátí ke zlu.

Nenáviděný Azazel.

V listopadu je Samovy vize dovedou do města infikovaného virem Croatoan, což je v podstatě démonská biologická zbraň. A ta samá věc, která může za zmizení kolonie Roanoke v roce 1587. Já vám říkal, že se k tomu vrátíme. Ukáže se, že za epidemií stojí Azazel a testuje, zda je Sam imunní. Což díky Bohu je. O pár měsíců později, v únoru 2007, se bratři poprvé setkají se šprýmařem rarachem a věří, že ho zabili. Ale je to šprým! Kdybychom jen tak měli nějaký náznak toho, že šprýmař má rád šprýmy.

V dubnu se vrátí otravný Azazel a unese všechny děti se schopnostmi a nutí je se navzájem zabít. Roadhouse je zničen a Ash zabit, ale Ellen a Jo přežijí. Azazel vysvětlí, že přeživší povede jeho démonskou armádu. Takže v podstatě prohrají úplně všichni. Jake bodne Sama a ten umírá. Ale tohle je Supernatural, takže ne na dlouho. Dean uzavře dohodu s démonem a Sam obživne. Za to bude ale Dean žít už jen rok.

Sam poprvé umírá.

Azazel s Jakem míří ke Coltově Ďáblově bráně, aby pustili démony z Pekla, ale naše banda je zastaví. Sam, Dean, Bobby, Ellen, Jo a i duch Johna Winchestera. Dean zastřelí Azazela Koltem a zabije ho. Ďáblovu bránu zavřou, ale až poté, co unikne spousta démonů.

Třetí řada, roky 2007 a 2008

Vzhůru na třetí řadu! V roce 2008 zkrátila tuhle řadu stávka scenáristů. Škoda že nestávkovali i během dvanácté řady, ale k tomu se dostaneme. V květnu 2007, nebo jakýkoli ekvivalent měření času používaný v Pekle, Lilith zabije své konkurenty a převezme vládu. Sam, Dean a Bobby bojují na Zemi se sedmi smrtelnými hříchy, protože ven z Pekla přece nemohli uniknout jen tak nějací bezejmenní démoni. Zachrání je žena ohánějící se záhadným nožem, ze které se později vyklube Ruby.

Ruby verze 1.0

Bratři dohání čas s Lisou Bradenovou v Ciceru v Indianě. Dean se s ní kdysi vyspal a překvapení! Má syna. Jmenuje se Ben a je mu dost podobný. Lisa mu ale řekne, že Ben není jeho syn, ale i tak, Dean jako táta, to je úžasný pohled. Kdo si myslí, že by měl mít Dean v 15. řadě dítě? Ruby tvrdí, že dokáže Deana vyvázat z jeho dohody s démonem. Začne jim dodávat informace o Azazelových dětech.

Ben jako by Deanovi z oka vypadl.

Někdy v létě se objeví Bela Talbotová a je nesympatická celý zbytek řady. V červenci pomůže Ruby Bobbymu se speciálním rituálem, díky kterému vyrobí nové náboje do Koltu. Ale Kolt nesmí zůstat dlouho na jednom místě. V roce 2008 ho ukradne Bela. Zkusili jí dát minulost, aby to vypadalo líp, ale moc jim to nevyšlo.

Pak Sama uvězní v časové smyčce šprýmař z druhé řady. Nutí ho sledovat, jak Dean znova a znova umírá. V dubnu najdou Belu, ale ta už Kolt dala Crowleymu, což oni ale neví. Bela řekne Deanovi, že její i jeho smlouvu má démon Lilith. Krátce poté je zabita pekelnými psy, což je popravdě docela fér.

Sam zažije přes sto úterků a v každém z nich Dean umře.

Bobby jim pomůže najít Lilith. Snaží se ji zabít pomocí Rubyina nože, ale ona obsadí Rubyino tělo a Dean je zabit pekelnými psy. To se naši hrdinové moc nepředvedli. Dean a Ruby jsou mrtví a Sam se pustí do Lilith, ale ta se vrátí do Pekla, než Sam vůbec něco zkusí. V závěru třetí řady se Dean ocitá v hodně drsné a krvavé verzi Pekla.

Čtvrtá řada, roky 2008 a 2009

Dean je v Pekle mučen Alistairem, který je tam numero uno v mučení, a to probíhá po třicet let. Pekelné roky jsou skoro jako ty psí. Což je praktické, když chcete provést časový skok, ale zároveň nechcete, protože na Zemi je pořád rok 2008. Aby se zachránil, Dean v Pekle po třiceti letech mučení začal mučit ostatní duše. Ruby verze 2.0 a Sam tráví čas spolu, chtějí se pomstít Lilith. Poznají se, a to v biblickém slova smyslu. A Sam pije démonskou krev, aby znásobil své schopnosti.

Anděl Castiel na nebeský příkaz vysvobodí Deana z jeho zatracení. A miliony autorů fanfikce pláčou a křičí radostí. Andělům je poprvé za dva tisíce let dovoleno se zjevit lidem a Castiel se zjeví Deanovi. Lilithini démoni začnou rozbíjet pečetě, aby odstartovali apokalypsu. Archanděl Michael povolí andělům pomoci Samu a Deanovi, ale jen proto, aby se jiní andělé nebouřili. V žádném případě apokalypsu zastavit nechce.

První zjevení Castiela.

V listopadu narazí na Annu Miltonovou, dívku, která bývala andělem a opustila Nebe. Bývala Castielovou nadřízenou. Někdy mezi prosincem 2008 a lednem 2009 Castiel a Uriel, anděl, který také sloužil v Annině posádce, zajmou a mučí Alastaira. Ale moc jim to nejde, tak k tomu přemluví Deana. Všechna ta léta v Pekle se evidentně vyplatila. Sam zabije Alastaira a Anna, opět anděl, zachrání Castiela před Urielem. Ten byl tajným stoupencem Lucifera. V březnu 2009 jsou bratři přeneseni do alternativního vesmíru, kde nejsou ani bratři, ani lovci. Je to práce anděla Zachariáše, který se snaží, aby se poddali svému osudu být nádobami pro Michaela a Lucifera.

O pár týdnů později bratři objeví knihy Supernatural a poznají jejich autora Carvera Edlunda. Ve skutečnosti je to prorok Chuck Shurley, i když má další tajné identity. V dubnu myslí, že potkali nevlastního bratra Adama Milligana, ale je to ghúl, který se chtěl Johnovi pomstít zabitím Adama, takže smolík. V květnu je Cass vytažen ze své nádoby Jimmyho Novaka, ještě než stihne bratrům předat důležité informace. Winchesterovi se snaží ochránit Jimmyho ženu Amelii a jeho dceru Claire. Cass se nakonec vrátí a Jimmyho znovu obsadí.

Chuck Shurley alias Carver Edlund alias…

Dean brzy nato zavře Sama v Bobbyho úkrytu, aby vystřízlivěl. Cass ho na příkaz Nebe osvobodí a Sam uteče za Ruby, která ho nakrmí krví. Unesou a zabijou jednu ženu a Sam vypije všechnu její krev, aby byl dost silný na to zabít Lilith. Pak se Dean s Cassem vydají za Chuckem zjistit, kde je 66. pečeť. Objeví se archanděl, který nechá Castiela explodovat. Bratři dorazí do kláštera v Marylandu a Sam konečně zabije Lilith. Dveře k Luciferově kleci se otevřou a Ruby odhalí, že to byl celou dobu její plán. Ještě než Lucifer uteče, Sam a Dean zabijou Ruby. Znovu.

Ruby se podaří Sama zmanipulovat, aby zlomil poslední pečeť.

Pátá řada, roky 2009 a 2010

Pátá řada začíná tam, kde ta čtvrtá skončila. Lucifer je volný a Sam a Dean budou zabiti explozí, když tu zasáhne Bůh. Posadí je do letadla směrem na Baltimore, což je asi lepší než umřít v ohnivém výbuchu, a navíc oživí Castiela. Bratři jedou k Bobbymu, kde se objeví Meg verze 2.0. Nastal čas, aby byl posednutý i Bobby, který se bodne, aby nezabil Deana. Probudí se ochrnutý v nemocnici. Casse z Nebe odřízli, takže ho nemůže vyléčit. Ale vyryl symboly do žeber Sama a Deana, takže je andělé nenajdou. Cass se pak vydá hledat Boha za pomoci Deanova amuletu, který v Boží přítomnosti zazáří.

Bobby načas skončí v kolečkovém křesle.

Lucifer mezitím přesvědčí muže jménem Nick, aby se stal jeho nádobou. A Zachariáš sdělí Deanovi, že to on je Michaelovým mečem, jeho pravou nádobou a má mu dát svolení, aby si ho mohl obléct na ples. V další epizodě bratři porazí Válku, jezdce Apokalypsy, poté, co proti sobě obrátí malé město. Po velice rušném jaru se v létě 2009 Samovi zdají zlé sny o Jessice. Ve skutečnosti je to ale Lucifer, který mu tak sděluje, že je jeho pravou nádobou a že nemá na výběr a musí souhlasit. Dean je Zachariášem přenesen do budoucnosti v alternativním vesmíru, kde Sam řekl Luciferovi ano a virus Croatoan zapříčinil v roce 2009 zombie apokalypsu.

V listopadu je šprýmař uvězní v další úžasné epizodě, Changing Channels. Později jim odhalí, že je anděl Gabriel a chce, aby oba řekli ano svým nádobám a odstartovali apokalypsu. Později bratři dorazí na sjezd fanoušků Supernatural. Fanynka Becky jim řekne, že Bela nedala Kolt Lilith, ale démonu Crowleymu. Taky je naznačeno, že pomoc bankám při finanční krizi zařídil dohodou Crowley, takže by mě zajímalo, který démon může za změnu klimatu. Každopádně Crowley jim Kolt dá, doufá, že Lucifera zabijou. Lucifer lapí Casse do pasti, když se mu bratři postaví. Meg verze 2.0 pošle na ostatní pekelné psy, kteří zřídí Joe. Ellen ví, že to její dcera nepřežije, tak vyrobí bombu a obě je zabije spolu se psy, aby mohli Sam a Dean utéct.

Gabriel odhaluje svou identitu v jedné z nejvtipnějších epizod.

Na začátku roku 2010 cestuje Anna do roku 1978 zabít Johna. Michael ji sežehne. Pak odhalí, že rod Winchesterů začíná u Kaina a Ábela. Ale s ohledem na všechny ty děsný věci v týhle řadě je to jen kapka v moři. Na Valentýna Sam porazí Hladomor, jezdce Apokalypsy, ale jen tím, že démon donutí Sama, aby do toho zas spadl. Takže ho Dean zase zavře do Bobbyho úkrytu.

V únoru nebo březnu jim pomůže šerif Jody Millsová v boji se zombíky. Má zničený život, ale máme tu zoufale potřebnou skvělou ženskou postavu. Pak jsou Sam a Dean zabiti lovci a dostanou se do Nebe v epizodě, která vás rozbrečí. Setkají se s andělem Joshuou, který rozmlouvá s Bohem. Zjistí, že Bohu je jedno, co se děje a že jim nepomůže. Cass ztratí víru.

Získáváme novou postavu, šerifa Jody Millsovou.

V březnu 2010 se Dean po zabití Děvky babylónské s partičkou luteránů konečně vzdá a je připraven říci ano, pokud Nebe ochrání Lisu a Bena. Jak se blíží velké finále, Michael oživí jejich nevlastního bratra Adama, ale Dean změní názor ohledně toho „ano“ a zabije Zachariáše. Pohanská božstva se shromáždí v hotelu. Chtějí zabít bratry, aby zabránili apokalypse. Objeví se Lucifer a všechny je pozabíjí včetně jeho bratra Gabriela. Ale on není skutečně mrtvý, smrt je v tomhle seriálu skoro jako rýmička, to rozchodíte. Gabriel zanechá bratrům video, kde jim poradí, jak zabránit apokalypse.

Otravný Zachariáš nechce dát Deanovi pokoj.

Crowley jim pomůže získat prsten Moru, jezdce Apokalypsy. Crowley zjistí, kde se nachází poslední jezdec, Smrt. A postaví Bobbyho na nohy. Dean se vydá na pokec se Smrtí a dají si tak skvělou Chicagskou pizzu, že Smrt se rozhodne celé Chicago ušetřit. Je to tak, Chicagská pizza je fakt hustá. Bože, dal bych si pizzu.

Chicago zachrání před Smrtí věhlasná Chicagská pizza.

Se čtyřmi prsteny se Sam a Dean vydají za Luciferem. Sam řekne Luciferovi „ano“ a Lucifer nad ním převezme kontrolu. Dean od Chucka zjistí, že Lucifer/Sam a Michael/Adam se utkají na hřbitově v Lawrence. Castiel zařve „Hlavo skopová“ a na Michaela hodí Motolova. Lucifer ho pak rozprskne. Sam po krásné flashbackové scéně získá opět kontrolu a otevře klec. Sam popadne Michaela/Adama a uvězní je v kleci. Bůh oživí Casse a ten uzdraví Deana s Bobbyho. Lucifer je ve své na míru vytvořené extra komfortní kleci spolu se Samem a taky Adamem/Michaelem, což nás přivádí ke konci naší první rekapitulace.

Castielovo legendární „Ass-but!“ alias „Hlavo skopová!“

Nebojte, druhá část bude taky. Ta pokryje všechny ty šílenosti mezi šestou a čtrnáctou řadou. Do té doby… pokračuj dále, můj tvrdohlavý synu. Tady Jacob ze Cinematicy. Mějte se fajn a někdy zase čau.

Druhé video bude také přeloženo.

Foto: CW


Jít na Supernatural | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!