Kain

Kain

Timothy Omundson Sezóny 2 2014 - 2015


Bratr Ábela, známý jako Otec vražd. Kain je démon a bývalý vůdce Rytířů pekel.

Jako člověk, je Kain předkem Henryho Winchestera, tedy i Sama a Deana. On a jeho bratr Ábel přenesli na Winchesterovi schopnost bytí schránek archandělů Michaela a Lucifera.

Lucifer se snažil z Ábela udělat poslušného beránka. Aby tomu zabránil, Kain uzavřel dohodu, že Ábelova duše půjde do Nebe a výměnou Kainova do Pekla. Lucifer souhlasil za podmínky, že to bude právě Kain, kdo Ábela zabije. Kain tak učinil a použil zvířecí čelist, která se stala První dýkou. Lucifer označil Kaina, která dává První dýce její schopnosti, a Kaina změnil v démona, prvního z Rytířů pekel. Kain vycvičil a vedl Rytíře, kteří pak zpustošili Zemi. Kain a člen Rytířů Abaddon spolu měli určité techtle mechtle.

Časem se Kain zamiloval a oženil se ženou jménem Colette. Colette mu odpustila jeho skutky a žádala jen, aby už nikoho nezabil. Rytíře pak zajali Colette jako rukojmí, aby přesvědčili svého bývalého vůdce k návratu. Colletino tělo ale posedla Abbadon, která tělu Colette zlomila vaz přímo před Kainem. Kain se tedy pokusil zabít Abbadon První dýkou, ale jen tím probodl tělo své ženy. Ta mu jako poslední slova připomněla jeho slib, aby nikoho nezabil, ani Abaddon kvůli pomstě. Protože První dýky je nezničitelná, Kain jí hodil do oceánu, aby tak naplnil Colettino poslední přání.