Práva na Terminátora prodána

Práva na Terminátora prodána

12.2.2010 0:00


Už jsme psali dříve o tom, že společnost Halcyon, která vyrobila čtvrtého Terminátora, se dostala do finančních potíží a chystala se v aukci prodat práva na pokračování. Kupcem se nakonec stala neznámá společnost Pacificor, ale do hry vstoupil ještě gigant Sony a menší, avšak úspěšná společnost Lionsgate.


Celý prodej směrem od společnosti Halcyon je ale velmi podezřelý a Terminátor jako série tak pokračuje v podivných kotrmelcích, kdy s každým dalším dílem ho vlastní jiné studio, protože předchozí zkrachovalo.

Halcyon prodal práva investičnímu fondu Pacificoru za 29,5 miliónů dolarů, což je pikantní protože Halcyon se ještě nedávno chtěl z Pacificorem soudit za poškozování dobrého jména při vyjednávání a jako odškodné chtěl 30 miliónů dolarů. Což je zároveň částka, kterou Pacificor půjčil v roce 2007 Halcyonu na nákup práv k Terminátorovi od předchozích vlastníků, producentů Andyho Vajny a Mario Kassara.


Protože Pacificor je především investor a ne filmové studio, zřejmě se dohodne s někým z branže, abymu pomohl jeho „investiční záměr“ realizovat. Aktuálně se hovoří o vstupu Sony a Lionsgate, uvidíme v nejbližších dnech, jak celá záležitost dopadne.

Jen pro připomenutí, jedná se o práva pouze na pokračování (filmové, televizní, počítačové…), nikoli na již vzniklá díla. Z každého takového pokračování bude muset nový vlastník ještě platit 5 miliónů dolarů jako škodné Halcyonu. Ten s těmi penězi ale toho moc nezmůže, protože co vydělá, používá už dnes na splátku obřího dluhu, který během čtyřky nadělal.

Pustí se vůbec ještě po těchto zkušenostech do dalšího dílu? Historie ukazuje, že ani takové problémy Terminátora nezastavily. Aktuálně se hovoří o tom, že William Wisher, spoluscénárista jedničky a dvojky, napsal 24stránkový námět na pětku a čtyřstránkový na šestku. Obsah? Přisně tajný, ale podle všeho se soustředí na další boj mezi Skynetem a Connorem, objeví se nové typy terminátorů a dojde i na vznik technologie umožňující cestování v čase. Termíny jako vždy jsou jedním velkým otazníkem.


Jít na Terminator | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře