Terminator

Terminator


Série Terminátor vychází ze stejnojmenného filmu Jamese Camerona z roku 1984 v hlavní roli s Arnoldem Schwarzeneggerem. Tento film popisuje příběh Sarah Connor, obyčejné servírky, která se v budoucnu stane matkou Johna Connora, vůdce odporu proti strojům, kteří ovládnou svět. Za Sarah tak z budoucnosti přicestují dva muži: Kyle Reese, člen hnutí odporu, který má Sarah chránit, a terminátor, od člověka nerozeznatelný stroj, který ji má zabít a zabránit tak narození Johna Connora.

Na úspěch prvního Terminátora v roce 1991 Cameron se Schwarzeneggerem navázali s Terminátorem 2, který je dodnes považován za jeden z nejlepších sci-fi filmů v historii. Na rostoucí kult dále navazovala i série komiksů nebo počítačových her.

V roce 2003 se Schwarzenegger (tentokrát bez Camerona) vrátil do třetího Terminátora s podtitulem Vzpoura strojů a v roce 2009 vznikl Terminator Salvation, a to tentokrát už i bez Arnolda. Jelikož tyto poslední dva filmy neměly zdaleka takový úspěch jako první dva, celá série se dočkala nového nakopnutí v roce 2015 se snímkem Terminator Genysis, ve kterém se Arnold Schwarzenegger do své nejslavnější role opět vrací.Žádné hlasy s komentářem. Buď první!