T-1000

T-1000

Robert Patrick Sezóny 2 1991 - 2015


Další skok v technologii převedl Skynet s řadou T-1000. Tekutý organismus schopný nabývat různých podob, tvarů i textur sloužil dvakrát jako nástroj zla (Terminátor 2, T2–3D) a jednou se dokonce pokoušel o vlastní plány (Sarah Connor Chronicles)

Jestli vývojová řada T-800 byl tank, tak T-1000 je jako porsche. Skynet předvedl revoluční skok v technologii, který předčil největší noční můry lidí. Zatímco T-800 mohl být s trochu štěstí a pořádným lisem jednou provždy zničen, T-1000 je na první pohled prakticky beze slabin. Posuďte sami – speciální tekutý kov dokáže nabývat jakýchkoliv tvarů a podob. Pokud se rozhodne být štíhlým policistou, bude štíhlým policistou. Pokud se rozhodne rozpliznout do podlahy, rozplizne se do podlahy. Dokáže rychle imitovat cokoliv, čeho se dotkne a během pár vteřin se proměnit opět zpět. Podmínkou je, aby imitovaný objekt měl zhruba stejný objem – krabičkou sirek se jen tak jednoduše T-1000 stát nemůže. Může ale své „končetiny“ rychle změnit třeba v řezné zbraně jako jsou nože nebo sekery a rychle tak usmrtit nepřítele. Jeho omezení se týkají pouze složitých mechanismů – takže třeba v traktor nebo pušku s náboji se změnit v nemůže.

Terminátor 2

Inteligentní tekutá struktura umožňuje, aby se po zásahu T-1000 rychle vzpamatoval. Kulky nechá projít a rány po nich rychle zacelí, problémy mu nedělá ani výbuch, prostě se přepne do základní stříbrné polohy, které neublíží ani extrémní horko a nebo prostě se znovu zformuje. Problémy mu nedělá ani oddělení určité části – ty se dokáží „najít“ i na vzdálenost několika kilometrů. Horší je to když přijde do styku s některými prvky ve své extrémní podobě – třeba tekutý dusík o teplotě mínus pár set stupňů ho dokáže zmrazit a poté je snadno zranitelný. Po takové infiltraci se sice dokáže opět zformovat, ale jeho schopnosti už jsou omezené a nedokáže například plně kontrolovat kopírování některých prvků či se po zásahu rychle vzpamatovat. V takovou chvíli ho stačí přiblížit nějaké blízké kádi s roztaveným kovem – a je po něm.

Sarah Connor Chronicles

Podobně jako měla klasická osmistovka svého nástupce v podobě 850 resp 888, tedy sociálně více přizpůsobivého terminátora, tak i T-1000 zažil malou evoluci v podobě T-1001. Tento terminátor opět dokáže při plnění svého úkolu zapadnout do společnosti a klidně na svojí šanci čekat i několik let. Viz seriál Sarah Connor Chronicles.
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!