T-800

T-800

Arnold Schwarzenegger Sezóny 5 1984 - 2019


Základní úderná zbraň Skynetu, kterou jsme viděli ve všech filmech, seriálu, počítačových hrách i knihách – na stranách dobra i zla. Existuje v několika modelech (Arnold a ostatní) a rozšířeních (T-850, T-888), ale základ je pořád stejný – kybernetický organismus dotažený do maximální dokonalosti.

Popis

Základem celé řady „osmistovek“ je samozřejmě kovový endoskeleton (vyrobený z koltanu, vůči horku odolnější než titan použitý pro sérii 600), který je velmi podobný lidské kostře – hlava, trup, dvě ruce, dvě nohy. Spojnice tvoří hydraulické servomotorky, což v kombinaci s kovem dává terminátorovi jeho nadlidskou sílu, případně dokáže vyvinout i slušnou rychlost pro běh (30 km/h). Endoskeleton sám snese pořádnou porci útoků – kromě výstřelů, přímého ohně či deště mu nedělají problémy ani malé výbuchy (pokud není zasažen čip nebo napájení, zbytek kostry prostě „pokračuje“ jakýmkoliv způsobem za svým úkolem).

Uvnitř hlavy se nachází hlavní procesor. K procesoru se lze dostat jednoduchým vstupem na temeni hlavy a případně procesor vyjmout (a dále ho rozbít, přeprogramovat, naklonovat – vyberte si). Napájecí články se nachází v oblasti hrudního koše, jsou založeny na bází malé jaderné reakce (takže jejich zničení vypadá jako malý jaderný výbuch) a zaručí terminátorovi přežití na dobrých 100–120 let.

Celá kostra je obalena umělou tkání podobnou té lidské. Pod tkání se nachází falešný krevní oběh, který dokáže tkán vyživovat. První modely poškozenou tkáň nedokázaly „spravit“, ale s postupným vývojem se už pokožka terminátora dokázala léčit a to včetně silných průstřelů či popálenin.

Kromě samozřejmé velké síly dokáže osmistovka napodobit lidi i v takových věcech jako je vůně nebo pot (pláč ovšem nezvládne). Ke standardnímu vybavení také patří perfektní imitace hlasů jiných lidí nebo různé vizuální pohledy (infračervený) včetně efektní detekce všeho co vidí a jednoduchého porovnání s databází. To se hodí, když potřebujete například v baru rychle odhadnout, který oblek vám bude sedět.

A ještě něco málo historie. S konceptem kybernetického organismu poprvé přišli sami lidé, ale než ho stačili poprvé vyzkoušet, přišel Soudný den. T-800 poté začal vyrábět až sám Skynet. Zatím jsme se mohli setkat s těmito modifikacemi

Modely
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!