Američané již mají o svém konečném osudu jasno

Američané již mají o svém konečném osudu jasno

28.5.2016 10:15


Ještě další dvě série a pak šmitec. Taková je budoucnost seriálu. Dost na to, abychom se dočkali uspokojivého zakončení osudů našich hrdinu.


Do konce této řady nám zbývají ještě dvě epizody, ale příští rok se dočkáme dalších 13 epizod páté série a o rok později 10dílné finální šesté řady.

„Během prvních čtyř sérii označili kritici Američany za jeden z nejlepších televizních seriálů a je pozoruhodně, že se s každou další řadou seriál jen zlepšuje,“ prohlásil prezident programové nabídky stanice FX. A nešetřil chválou: „Všechna čest za takový úspěch patří hlavně jeho tvůrcům a brilantním hercům.“ „Nemáme pochyb, že tyto dvě závěrečné série umožní tvůrců odvyprávět svůj příběh do zdárného konce a všichni se těšíme na brilantní závěrečný akt rodinné ságy Jenningsů,“ uvedl na závěr. „Je těžké uvěřit, že míříme do závěrečného úseku Američanů a jsme velmi vděční, že máme možnost stále dovyprávět náš příběh,“ dodali tvůrci Joel Fields a Joe Weisberg.


Foto: FX

Američané získali četná ocenění, včetně ceny za Vynikající výkon v oblasti dramatu od Television Critics Association Awards (2015), ceny Nejlepší dramatický seriál od Critics' Choice Television Awards (2015), cenu Emmy 2015 (Margo Martindale, Nejlepší hostující herečka, kategorie Drama) a cenu Peabody (2015). Taktéž seriál získal cenu Amerického filmového institutu a to již tři roky po sobě.

Že by seriál dostal vícenásobné prodloužení včetně oznámeného ukončení se nestává příliš často, Američané si to však zaslouží. Chválu na seriál nepějí pouze televizní kritici, ale i ředitelé vysílací stanice i ředitelé zahraničních stanic (přestože seriál museli kvůli slabému diváckému zájmu stáhnout). Seriál nebyl příliš divácky úspěšný (čemuž odpovídal i vysílací čas v našich končinách), už od minulé řady mu bylo prorokováno ukončení. Své místo si však vydobyl svým silným příběhem a tak nezbývá než věřit, že i řady následující budou stejně tak kvalitní jako doposud.

Udělalo vám takového prodloužení radost? Není se tak asi třeba obávat, zda seriál neskončí bolestným momentem, kdy osudy některých postav budou stále nedořešené.


Jít na The Americans | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!