Ohlédnutí za třetí sérii

Ohlédnutí za třetí sérii

29.4.2015 21:03


Třetí řada zažila dramatické události, velký zlom i velký propad. Ale byl to i velký krok kupředu.


Ve zkratce

Po slibné premiéře první epizody přišel propad sledovanosti téměř o 50% a seriál už se z těchto čísel znovu nevzpamatoval. Naštěstí si vedl dobře při reprízách a přímo skvěle u kritiků. To mu zajistilo čtvrtou řadu a doufám, že ne poslední. Strhující závěr série nás nenechal na pochybách, že tohle rozhodne je ten NEJLEPŠÍ TELEVIZNÍ SERIÁL a z pokračování ve čtvrté řadě nám zcela jistě UPADNE ČELIST.

Třetí rok, pro Paige velký krok

K zasvěcení Paige do situace směřoval příběh už od svého počátku. První dvě řady byla víceméně ještě na druhé koleji, zatímco tentokrát už se jí dostalo většího prostoru a jasných odpovědí. Že pro ni nebude snadné vstřebat, že její rodiče jsou špióni jiné země, bylo ihned jasné. Jak se však s tím faktem vyrovná, netušil nikdo. S ohledem na poslední minuty přibírá na uvěřitelnosti teorie o pastoru Timovi, totiž že i on je ruským ilegálem. Všechno by tomu nasvědčovalo. Spolu se svou ženou tvoří také dvoučlenný manželský pár, i když bezdětný, a mají tu nejlepší pozici. Duchovní, kteří často cestují po celé zemi a navíc mají přístup ke spoustě snadno ovlivnitelných mladistvých.


Čtvrtá řada

O čem by tak mohla být? Pokud se potvrdí teze o pastoru Timovi, tak se dočkáme Paiginy cesty na druhou stranu. V opačném případě by Jenningsovým mohlo být skutečně** pořádně horko**. Nic nerozproudí krev diváků víc, než pořádný lov. Také se nám rozehrála spousta vedlejších linek. Ať už jde o záchranu Niny, její úkol s Antonem, pochybné spojenectví Stana a Olega nebo Philipův/Clackův život s Marthou. Nesmíme opomenout možný nástup uvězněného agenta, kterého se Úřad rozhodl vyměnit za Zinaidu. O možném bližším sblížení Philipa a Sandry nemluvě. Minimálně rok ještě bude co dělat. Snad potom Američanům pomalu nedojde dech…

Co říkáte na třetí řadu vy? A těšíte se zase za rok znovu?


Jít na The Americans | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!