The Big C

The Big C


Přesně tuto filozofii zastává hlavní hrdinka – učitelka Cathy Jamison (Laura Linney). Místo toho, aby se litovala, změní svůj dosavadní život od základů. Začne se zajímat o své sousedy a více se scházet se svým bratrem Seanem (John Benjamin Hickey) alias ekologickým aktivistou, kterého byste nejspíše nerozeznali od bezdomovce. Velkou změnou také projde vztah s jejím manželem Paulem (Oliver Platt), do toho navíc musí vychovávat svého pubertálního syna Adama (Gabriel Basso). Ze všech klacků, které jí ale život pod nohy hází, si Cathy nic nedělá, naopak se jim jen směje a s elegancí přeskakuje.

(Foto: Showtime)

The Big C je jedinečný seriál, jehož děj vám rozhodně nemůžeme vyzradit dopředu, protože bychom vás připravili o ty nejúžasnější momenty vašeho televizního života. A to rozhodně nepřeháním. Čeká vás humor – normální i černý, čeká vás láska, naděje, touha, čekají na vás vykouzlené úsměvy na tváři i spousta uroněných slz. Všechno dohromady ale The Big C podává tak nenásilně a mistrně, že vám těch třicet minut jedné epizody vždy uteče jako voda.

Ačkoliv je tento seriál u nás víceméně neznámý, těší se velké oblibě. Svědčí o tom například i dvě vítězství v Satellite Awards 2010 (nejlepší seriál, nejlepší herečka v hlavní roli) a také jeden Zlatý glóbus z roku 2011, který si odnesla Laura Linney za její roli Cathy. Seriál se už také vysílal ve více než 20 zemích světa.

Za duchovní matku seriálu je považována producentka Darlene Hunt. Ve vedlejších rolích se také mihnou herci jako Cynthia Nixon, Gabourey Sidibe, Hugh Dancy anebo Susan Sarandon. Seriál měl svoji premiéru 16. srpna 2010 na stanici Showtime a skončil počtem čtyř sérií v roce 2014.

Thumbnail Play icon