Jak se Boba Fett dozví o své sestře?

Jak se Boba Fett dozví o své sestře?

27.1.2022 18:00


Boba Fett byl vždy osamoceným námezdním lovcem. Životní cesta ho ale změnila a zčásti za to může pobyt v táboře Tuskenů. Nyní se Fett obklopuje novými lidmi a na Tatooinu si vytváří svou vlastní rodinu. Sám ale netuší, že po galaxii běhá jeho sestra, kterou musí jednoho dne potkat.


Fennec Shand se objevila již v celkem třech seriálech – animovaném projektu Star Wars: The Bad Batch a v hraném seriálu The Book of Boba Fett a The Mandalorian. Mnozí fanoušci si Fennec příliš neoblíbili, nepřišli ji na chuť a zatím tomu nepomáhá ani náš seriál, kde Fennec hraje klasického sidekicka a poslíčka hlavního hrdiny.

Nesmíme ale zapomínat, že tvůrci mají jedno eso v rukávu a rozhodně si nenechají ujít jednu obrovskou příležitost, která je spojená pouze a jen s Fennec. Ta se po pádu Republiky setkala s Vadnou várkou (aneb variací nepovedených klonů, které by si opět mohl střihnout Temuera Morrison, pozn. red.). Shand pracovala pro vědkyni Nalu Se, která si najmula Fennec na ochranu Omegy po jejím útěku z Kamina. Omega, jak jistě víte ze seriálu The Bad Batch, je neupraveným klonem Janga Fetta, což z ní de facto dělá Bobovu sestru.


A z toho, co zatím aktuálně víme, tak Boba Fett nemá ani páru o tom, že někdy měl či snad dokonce stále má sestru. Náš seriál nás provází Bobovými flashbacky, kde mladý Fett vzpomíná na své mládí a na těžké chvíle, kterými musel vždy procházet, když ho otec Jango opouštěl a vydával se na jednu ze svých námezdních misí. Vztah s otcem byl pro něj důležitý a teď jako nový Daymio si vytváří svou novou rodinu, což nás může vést k myšlence, že absence rodiny mu v životě vážně chybí.

(Boba nemusí být na vše sám. Po galaxii stále běhá jeho sestra. Foto: Disney+)

Možná ale netuší, že není jedináčkem a po galaxii stále běhá jeho sestra. V tuto chvíli samozřejmě nevíme, zda je to pravda, neboť příběh Omegy ještě nebyl dovyprávěn a bezesporu bude pokračovat v blížící se druhé řadě The Bad Batch. Jelikož se ale jedná o animovaný seriál, něco nám říká, že tvůrci nezabijí malou holčičku. Ta s největší pravděpodobností stále žije a někde je.

Boba Fett nemá moc možností, jak by se o své sestře dozvěděl. Pamětníků z dob Klonových válek, kteří by navíc věděli o existenci Omegy, už moc není. Fennec nejspíše touto informací disponuje a je jen otázkou času, než na to přijde řeč. Ostatně to byl také jeden z důvodů, proč byla Fennec zakomponována do seriálu The Bad Batch. Takto máme s hranými seriály mnohem větší pojítko a v obecné rovině to dělá z Shand zajímavější a hlavně důležitější postavu pro celou sérii.

Můžeme se ještě dohodovat, zda si Fennec dala jedna plus jedna dohromady a je si vědoma, že aktuálně pracuje pro bratra Omegy. Tvůrci by si ale nenechali ujít tuto obrovskou příležitost, jak do post-imperiálního období nacpat i Omegu. První řada našeho seriálu se točí okolo boje o vysněný Jabbův trůn, po kterém touží nejen Boba ale i Pykeové (a i Huttové). Druhá řada, o které nemáme pochyb, by se mohla stočit ke komornějšímu a rodinnějšímu příběhu, jak už jsme u Star Wars zvyklí. Ostatně Hvězdné války vždy byly a jsou příběhem o rodině.

Ať už máte názor na Omegu jakýkoliv, vše tvůrcům hraje do karet. Omega se bezesporu v nějakém hraném seriálu představí a stane se důležitou součástí Star Wars světa. Možná to nebude letos a možná ani příští rok. Všichni víme, jak Dave Filoni umí napínat. A to je ostatně jedno z největších kouzel Star Wars. Již několikrát FIloni vytvořil zdánlivě nevýznamnou a neoblíbenou postavu (Ahsoka Tano posílá své pozdravy), kterou si fanoušci následně oblíbily. A bez těchto zpočátku nevýznamných postav si dnes Star Wars nedokážeme představit. Ostatně i Boba Fett byl jednou z takovýchto postav. A dnes sledujeme jeho seriál. Omega může být dnes všemi nenáviděná, ale za pár let, až ji pořádně poznáme a noví diváci s ní vyrostou, to bude jinak.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na The Book of Boba Fett | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!