Proč jsme se vlastně nedočkali celovečerního filmu?

Proč jsme se vlastně nedočkali celovečerního filmu?

14.12.2021 15:21


Boba Fett měl již schválený celovečerní film, našel dokonce režiséra i scenáristu. Jenže pak se všechno sesypalo, když kritika fanoušků na Star Wars filmy sílila a ještě jsme tu měli jeden velký finanční propadák. Proč tu nakonec dnes máme seriál a ne celovečerní film?


Původně se plánoval celovečerní film s Bobou Fettem. Místo toho tady máme dnes seriál, který dost možná mapuje zcela jiné časové období, než původně chtěli původní tvůrci filmu. O režii se měl postarat talentovaný Josh Trank, ale po fiasku s Fantastickou čtyřkou se studio Disney rozhodlo s Trankem v tichosti spolupráci ukončit. Na palubu byl údajně pozván James Mangold (Logan), ale ani ten u projektu dlouho nezůstal.

O scénář se měl údajně postarat Simon Kinberg, který teď v nedávném rozhovoru přiznal, že nikdy na scénáři nezačal ani pracovat. Kinberg prohlásil, že prezidentka Lucasfilmu Kathleen Kennedy ho pozvala na Skywalker ranč společně s Lawrencem Kasdanem a Michaelem Arndtem. Všichni měli víkendový brainstorming s Georgem Lucasem ohledně budoucích Star Wars filmů.


Zatímco Arndt a Kasdan se následně podíleli na scénáři k Epizodě VII, Simon Kinberg vyfasoval jen animovaný seriál Star Wars: Rebels. Zčásti za to může i série X-Men, kde byl jedním z hlavních tvůrců a zkrátka neměl na Star Wars čas v takové kapacitě, jak moc by si přál. Je tak klidně možné, že právě zmíněný Boba Fett a scénář k filmu šel kvůli tomuto stranou. Kinberg dále prohlásil, že interview ohledně budoucích projektů byly pravidelné, ale série s mutanty mu zkrátka braly moc času.

(Kdybyste si mohli vybrat, pro co se rozhodnete? Film, nebo seriál? Foto: Disney)

Scénář jsme tedy nikdy neměli a režisér se vždy na postu dlouho neohřál. Celý projekt šel ale ke dnu po naprostém kasovním fiasku snímku Solo: Star Wars Story. Ten dokázal v kinech utržit pouze 392 milionů dolarů, což je na vysokorozpočtový blockbuster zkrátka málo. Následně se tedy zrušil film a místo toho vznikl seriál The Mandalorian.

A takto se oslím můstkem dostáváme k našemu seriálu. Těžko odhadovat, o čem měl být Bobův film, nicméně si nemyslíme, že by mapoval přesně náš příběh, který dostaneme v seriálu. Ten spíše vznikl jakousi náhodou. Nikdo asi nepředpokládal, že The Mandalorian bude takovým hitem, ze kterého vzejdou další tři samostatné seriály.

Vždyť už právě The Mandalorian byl jistou náhradou za Bobův film. Nyní, když dostaneme seriál, tak s filmem už zřejmě nepočítejme. Seriál má mapovat i příběhy z Bobovy minulosti, tzn. že se dočkáme odpovědí na otázky, které nás nejvíce zajímají. I tak ale budeme doufat, že studio Disney nezanevře nad Star Wars filmy, o kterých se vůbec nemluví.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na The Book of Boba Fett | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!