Boba Fett

Boba Fett

Temuera Morrison Sezóny 1 2021 - 2022


Jeden z nejlepších námezdních lovců v galaxii, který se po šesti letech žití v ústraní vrací na scénu kriminálního podsvětí.

Boba Fett je klonem Jango Fetta, jenž byl naklonován jedna ku jedné bez urychleného růstu na planetě Kamino. Po smrti svého otce se Fett styděl za svůj obličej, protože celá galaxie se ho pamatovala jako obličej klonových vojáků, kteří byli symbolem Klonových válek v boji Republiky pro Separatistům. Fett se po svém otci stal taktéž námezdním lovcem, který si vydělával různými prácičky pro kohokoliv, kdo měl dostatek kreditů na zaplacení.

Značnou část svého života Boba pracoval pro gangstera Jabbu Hutta z Tatooinu. A vlastně i tato práce se mu stala osudnou. V bitvě s Hanem Solem se mu porouchal jetpack a skončil v ústech Sarlacca. Fett přesto dokázal přežít a dokázal se dostat ven bez vážnějších zranění. Bohužel byl úplně bez sil, a tak se nechal okrást místními Jawy, které zrovna proplovali se svým Sandcrawlerem nebezpečnou a nevyzpytatelnou pouští.

Následně Fett skončil v rukách Tuskenů. Vždy ale našel způsob jak přežít. Po nějakém čase zjistil, že jeho zbroj má Cobb Vanth, který ji odevzdal mandalorianovi Dinu Djarinovi. Oba společně najdou řeč a chvíli spolu budou spolupracovat. Fett se tak po šesti letech, kdy o něm nikdo nevěděl, znovu vrací i se svou naleštěnou zbrojí, aby nastolil v kriminálním podsvětí pořádek.