Majordomus starosty

Majordomus starosty

David Pasquesi Sezóny 1 2021 - 2021


Majordomus starosty Moka Shaiziho, který vládne městu Mos Espa. Majordomus je často drzý a překvapuje svým chováním.

Hlavní majordomus starosty je Twi'lek, se kterým se Boba Fett a Fennec Shand poprvé setkávají, když Boba usedne po Bib Fortunovi na Jabbův trůn. Majordomus jde pozdravit nového Daimya, nicméně nepřináší dar, jak by se podle tradic dalo očekávat, nicméně sám chce jeden po Bobovi. Ten nechává majordomuse žít a žádný dar mu nedává.

Majordomus ve skutečnosti pracuje pro Ithoriana Moka Shaiziho, starostu města Mos Espa na Tatooinu. Za ním se vydá sám Boba Fett, který sem byl nasměrován, neboť na něj zaútočil jeden z útočníků organizace Night Wind, na kterou by mohl být starosta napojen. Starosta nicméně Bobu ubezpečí, že on v útoku na Fetta prsty nemá. Fett následně starostu a majordomuse opouští, ale je jasné, že oba se ještě setkají.

Fett navštěvuje sídlo starosty poté, co se od Huttů dozví, že Mok Shaizi usiluje o Jabbův palác a obecně o nadvládu nad Tatooinem. Jenže Boba nemůže Mok Shaize najít. Místo toho nalezne pouze jeho majordomuse, který se ovšem vydává na útěk. Toho Fett se svými poskoky dohání a dozví se velice zajímavou informaci – Mok Shaizi pracuje společně se syndikátem Pykeů.