Seriál The Crown skončí pátou sérií

Seriál The Crown skončí pátou sérií

31.1.2020 18:05


Původně se historické drama The Crown mělo dočkat šesti řad. Nyní bylo oznámeno, že seriál skončí pátou řadou. Zároveň bylo potvrzeno, že královnu Alžbětu II. v závěrečné sérii ztvární Imelda Staunton.


V páté sérii má dojít k dalšímu přeobsazení a jak jsme vás již informovali, pro hlavní roli královny Alžběty II. byla zvažována Imelda Staunton. Nyní už víme s jistotou, že právě tato britská herečka ji ztvární. Na rozdíl od jejích předchůdkyň Claire Foy a Olivie Colman se jí však dočkáme pouze v jedné řadě. Tvůrce seriálu Peter Morgan měl původně v plánu natočit šest řad. Ve chvíli, kdy začal pracovat na scénáři k páté sérii, mu však přišlo, že je ideální čas tím celý seriál ukončit. Zároveň poděkoval zástupcům Netflixu a Sony, že jeho rozhodnutí podpořili. Morganova práce pro Netflix však seriálem The Crown nekončí, loni totiž se streamovacím gigantem podepsal dlouhodobou smlouvu.

Foto: Netflix


Imelda Staunton ke svému obsazení řekla:

Na seriál The Crown jsem se dívala od samého začátku. Coby herečka jsem s radostí sledovala, jak Claire Foy i Olivia Colman přidávají něco jedinečného do scénářů Petera Morgana. Je mi nesmírnou ctí, že se stanu součástí tak výjimečného kreativního týmu a budu přítomna závěru seriálu.

Zdroj: Deadline


Jít na The Crown | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!