Alex Lawther: Seriál měl původně skončit tragičtěji

Alex Lawther: Seriál měl původně skončit tragičtěji

18.4.2018 21:00


Představitel seriálového Jamese nedávno prozradil, že jsme se měli původně dočkat úplně jiného konce. Tato verze, která nebyla použitá, končila tragičtějším způsobem.


Příběh Alyssy a Jamese v posledních minutách seriálu začal nabírat na obrátkách, dokud si doslova nevystřelil zapeklitou situaci. James se totiž rozhodl utéct před policií se zbraní v ruce, a jelikož byl odhodlaný nezastavovat, policisté vystřelili. Tento klasický prvek tragických děl dostál svému jménu, když před výstřelem obrazovka dramaticky ztmavla. Zda James přežil svůj akční kousek, neví ani jeho představitel Alex Lawther.

Jak vypadá čekání na druhou řadu podle Jamese a Alyssy.


Lawther v nedávném rozhovoru naznačil, že James měl ve skutečnosti více na krajíčku, než jak jsme mohli vidět v seriálu. Štáb si totiž připravil dva konce. Jeden byl tragičtější a druhý záhadný s otevřeným koncem. My jsme se pochopitelně dočkali toho druhého, mírnějšího. „Původně jsme natočili jinou verzi, která byla odlišnější než ta, která byla použitá v seriálu. V té původní by byl osud Jamese méně nepravděpodobný. Naštěstí jsme se dočkali nejednoznačnější verze, což se mi více zamlouvá. Otevírá nám to bránu ke druhé řadě,“ řekl herec.

Lawther byl také dotázán, jestli si myslí, že jeho postava přežila finálovou epizodu: „Zbyl nám otevřený konec, kdy obrazovka zčernala a zazněl výstřel. Velmi mi to připomíná styl Romea a Julie, kdyby zemřel, ale nemyslím si, že by se to Alysse a Jamesovi líbilo. Nejsou to žádní beznadějní romantici, takhle život nevnímají. Život je bláznivý, žádná tragédie. Vzhledem k stylu seriálu by mohlo být zajímavé sledovat, jak se ti dva vypořádávají s následky svých činů.“ Na zodpovězení otázky, která se týká Jamesova osudu, si budeme muset chvíli počkat, pokud se seriál dočká svého patřičného prodloužení.

Přežil podle vás James svůj čin?

Foto: Netflix; Zdroj článku: NME


Jít na The End of the F***ing World | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!