Co můžete očekávat od druhé řady?

Co můžete očekávat od druhé řady?

5.11.2019 0:56


Každou chvíli se ve videotéce streamovacího gigantu vyrojí zdravá dávka vulgárních výrazů, avšak za těmi se bude skrývat propracovaný příběh. V tomto článku si posvítíme na to, co zajímavého může druhá řada nabídnout, a zda se dočkáme pokračování, či nikoliv.


Bude děj zajímavější než v předešlé sérii?

Seriál The End of the F***ing World vychází z komiksové předlohy, z pera, byť asistence tužky muselo být také za dosti, Charlese S. Forsmana, který se pokusil vyobrazit realistické postavy prostých mladých lidí. Seriálový a komediální nádech jeho myšlenkovým pochodům dodala ve spolupráci s britskou stanicí Channel 4 (a později i ve spolupráci s Netflixem) Charlie Covell.

První série skončila poměrně velkým cliffhangerem, na nějž v pořadí devátý díl plynule naváže. Zjistíme, jaký osud potká Jamese a v čích spárech se Alyssa bude dusit a pomalu trousit k oltáři. O druhé kapitole bude vyprávět Alyssa, která již nemá 17 let, nýbrž plně si uvědomuje, že v 19 letech nemá cenu utíkat před zatrpklým životem dospělých, a vzpomíná na (svou) kriminální minulost. Naděje na štěstí a osudovou lásku každým dnem pohřbívá hlouběji a hlouběji, což posléze stvrdí i fakt, že se její cesta zkříží s vražedkyní, která se jí z nejasných důvodů musí krvavě pomstít.


Na koho se můžete těšit?

Pokračování si bude nejvíce krást Alyssa, kterou bravurně ztvárňuje mladá britská herečka Jessica Barden. Sekundovat jí bude Naomi Ackie, jež se brzy předvede na stříbrném plátně v závěrečném příspěvku ságy Star Wars, od nějž nás dělí jen pár dní. Ackie si zahraje Bonnie, která je popisovaná jako vyvrženec s problematickou minulostí a ráda si hoví v potížích. Menšího prostoru na obrazovce se také dočká další nová tvář, komik Tim Key, který ztvární Guse, majitele motelu. Zdali se vrátí diváky oblíbený Alex Lawther, vám zodpoví první díl druhé série.

Stále na vážkách? Pusťte si upoutávku, která naplní vaše očekávání 

Thumbnail Play icon

Kde si druhou sérii mohu pustit?

Druhá série ode dneška vychází rozškatulkovaně po dvou dílech na Channel 4 ve večerním vysílacím čase, čili od 22:00. Příběh bude rozložený do osmi epizod a díly budou mít opět nanejvýš 25 minutovou stopáž. Pokud vám však britská stanice nelahodí, celá druhá série bude v 9:00 5. listopadu vypuštěna na Netflixu. Zatím nevíme, jestli se pokračování rovnou dočká české podpory, ale upoutávky, u kterých na Netflixu najdete jak české titulky, tak i dabing, by českým titulkům, ba i českému znění mohly teoreticky předznamenávat.

Můžu se těšit i na třetí pokračování?

Druhá série nebude vycházet z komiksů, neboť ten skončil událostmi první série. Tvůrkyně tak dostala volnou ruku a podle jejích kolegů se jí podařilo sestavit ambiciózní příběh. V mrazivě černohumorném ději nebudou chybět absurdní i obskurní situace a komediální vlnu vyváží špetka akce. Charlie Covell se pro časopis Radio Times nechala slyšet, že třetí pokračování nebylo a pravděpodobně ani nebude v plánu. „Myslím si, že je dokonáno. Jo, jsem s tím hotová. Snažit se seriál natahovat by byla chyba a já jsem spokojená s tím, čím druhá série končí.“ Druhá řada bude zároveň i tou poslední.

Potřebuji si rychle zopakovat první sérii

Pokud jste si nestihli zopakovat první řadu, která je na velkém červeném N přístupná v českém znění i s českými titulky, a už teď spěcháte na pokračování, nabízíme vám krátké retrospektivní video odhalující pravou stránku seriálu. Schválně, jestli zvládnete napočítat, kolik sprostých slovíček zaznělo v první řadě (nápověda: deset prstů nebude stačit).

Thumbnail Play icon

Jít na The End of the F***ing World | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře