The Exorcist

The Exorcist


Největší hororový film všech dob, The Exorcist (Vymítač ďábla), lámal kasovní rekordy a děsil diváky po celém světě. Nyní, po více než čtyřiceti letech, se několikrát nominovaný film na Oscara vrací jako seriál.

The Exorcist je psychologický thriller, který sleduje příběh dvou odlišných kněží. Ti se snaží vyřešit podivný případ jedné rodiny, která čelí strašlivému posednutí démonem.

Otec Tomas Ortega působí jako nový představitel katolické církve. Vede malou, ale loajální farnost na předměstí Chicaga. Netuší však, že se jeho poklidný život navždy změní.

V chudinské čtvrti Mexico City se nachází další kněz, jenž zjistil, že je uvězněný v boji na život a na smrt se zlem. Otec Marcus Keane je novodobý templářský rytíř, sirotek vychovávaný ve Vatikánu, aby vedl válku proti nepřátelům církve.

Mezi těmito dvěma knězi se nachází rodina Ranceových. Ranceovi jsou členy Tomasovy farnosti. Na povrchu se zdá být tato rodina normální, ale vše není takové, jak se jeví.

Angela Rance v zoufalství prosí otce Tomase o pomoc, protože věří, že její dceru Katherine posedl démon. Nevědomky však staví naivního mladého kněze před otce Marcuse. Odděleně každý z nich čelí nepřekonatelnému úkolu, ale společně se stanou jedinou nadějí rodiny Ranceových proti temné síle, jež se skrývala a vyčkávala po staletí.

Seriál měl premiéru 23. září 2016 na stanici FOX. Vytvořil jej tvůrce Jeremy Slater. Natočeno podle románu Williama Petera Blattyho.

Foto: FOX

V hlavních rolích hrají

Upoutávka k seriálu The Exorcist

Thumbnail Play icon


loading…