Isaiah Bradley

Isaiah Bradley

Carl Lumbly Sezóny 1 2021 - 2021


Veterán z korejské války, na kterém bylo experimentováno celých třicet let. V žilách mu koluje sérum supervojáka.

Isaiah Bradley je jeden z prvních černošských superhrdinů minulého století. Během padesátých let mu bylo vpíchnuto sérum supervojáka, které na něj poměrně dobře zapůsobilo. Hrstka dalších také sérum dostalo, ale jeho kolegové už takové štěstí jako Isaiah neměli. Americká armáda Bradleyho sílu využila například v Jižní Koreji, kde měl eliminovat Buckyho Barnese, který v té době vystupoval jako Winter Soldier a plnil rozkazy Hydry.

Bradley sice v eliminaci neuspěl, ale urval alespoň Buckymu jeho mechanickou paži. Od té doby si ho Barnes pamatoval. Posléze byl Bradley zavřený do experimentačního tábora, kde skupina vědců chtěla zjistit, proč právě u něj sérum zapůsobilo. Na Bradleym se experimentovalo holých třicet let. Chvilku to byla americká armáda, jindy zase Hydra. Jedna doktorka, se kterou se ve vězení Bradley sblížil, pomohla narafičit Isaiahovu smrt.

Ten následně uprchl z vězení a od té doby žije v ústraní. Ví ale o něm Bucky Barnes, který se za ním vydá společně se Samem Wilsonem. Tomu se ani nechce věřit, že tu v minulosti existoval černošský superhrdina a nikdo o tom nemá ani zdání. Wilson Bradleyho ještě jednou navštíví a Isaiah Samovi pomůže najít správnou životní cestu. Bradley žije se svým vnukem, který možná nějakou tu sílu navíc po svém dědovi zdědil.