Dwayne Johnson o Hobbs & Shaw 2, začátcích u Fast Sagy a nejlepších akčních hrdinech

Dwayne Johnson o Hobbs & Shaw 2, začátcích u Fast Sagy a nejlepších akčních hrdinech

16.4.2020 15:11


Ve svých pravidelných Q & A se Dwayne aktuálně rozpovídal o chystaném pokračování svého spin-offu Fast Sagy a taktéž o nenaplněném snu, z něhož se vyklubala role Lukea Hobbse ve slavné sérii.


Během karantény se Dwayne Johnson denně hlásí ze své domácí posilovny a probírá se svými fanoušky novinky z připravovaných snímků jako Red Notice, Black Adam a nově i Hobbs & Shaw 2. Občas ale Dwayne zamíří i do minulosti a zmíní role, které mu nevyšly či vyjádří obdiv k hereckým velikánům.

Naposledy hvězdný herec v živém vysílání sledovaném miliony fanoušků potvrdil, že další epizodu spin-offové série Hobbs & Shaw znovu sepíše duchovní otec celé Fast Sagy Chris Morgan. Dwayne taktéž uvedl, že kromě Universal Pictures produkci znovu zaštítí Seven Bucks Productions a do hlavních rolí se vrátí obě dvě ženské postavy z prvního dílu, tedy Hattie Shaw (Vanessa Kirby) a Madam M (Eiza González). Kromě navrátilců ale představitel Lukea Hobbsë uvedl, že Morgan představí v druhém díle i nové postavy, včetně pravé identity ďábelského Ředitele, který tahal za nitky v loňském spin-offu a řídil i kroky černého Supermana Brixtona. Dwayne slíbil, že brzy zveřejní další podrobnosti, aktuálně to ale vypadá, že natáčet by se mohlo už v příštím roce.


Hattie Shaw sehraje v sequelu znovu podstatnou úlohu. Foto: Universal Pictures

Vedle povídání o novinkách kolem spin-offu Fast Sagy se Dwayne fanouškům rovněž pochlubil, jak k roli Hobbse přišel. V roce 2010 postoupil coby velká akční hvězda do finálního kola castingu filmu Jack Reacher. Akčního hrdinu z pera Lee Childa ale nakonec ztvárnil Tom Cruise a Dwayne v živém vysílání označil tento svůj neúspěch jako jedno z největších kariérních zklamání. Roli Hobbse vzal v zásadě coby náhradu za Reachera, podle svých slov by ale aktuálně už neměnil. Ale kdo ví, Amazon nyní pracuje na novém seriálovém zpracování Reacherových dobrodružství a sám autor předlohy Lee Child potvrdil, že Cruise už v roli neuvidíme, neboť preferuje někoho podstatně vyššího a mladšího. Tak že by byl Dwayne nakonec osloven znovu?

Roli Reachera Dwayneovi uzmul Tom Cruise. Foto: Paramount Pictures

Dwayne se taktéž pochlubil svými největšími akčními vzory, díky kterým je to dnes právě on, kdo je králem všech akčních hrdinů. Nikoho asi moc nepřekvapí, že uznává Arnolda Schwarzeneggera (aby taky ne!) a Slye Stalloneho. Úplně největším vzorem byl ale pro Dwaynea Harrison Ford, jehož obdivuje díky jeho nejslavnějším rolím Hana Sola a Indiany Jonese. Co se týče starších snímků, patří mezi Johnsonovy favority další klasici, a to Clint Eastwood, Steve McQueen a Charles Bronson. Je vidět, že samojskou hvězdu inspirují jen ti nejlepší. Uvidíme tedy, zda si někdy zahraje v nějakém dalším remaku děl výše zmíněných umělců.

Bronson patří mezi Dwayneovy vzory. Foto: Paramount Pictures

Těšíte se na Hobbs & Shaw 2? Měl by Dwayne dostat šanci ztvárnit Jacka Reachera?


Jít na The Fast and the Furious | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!