Viola Davis měla ze ztvárnění Michelle Obama strach

Viola Davis měla ze ztvárnění Michelle Obama strach

2.4.2022 10:11


Viola Davis, Gillian Anderson a Michelle Pfeiffer ztvárňují tři bývalé první dámy v seriálu od Showtime The First Lady, který má premiéru 17. dubna. Podle herečky Violy Davis, měla nejtěžší roli právě ona a to z důvodu, že Michelle Obama je stále naživu a stále v živé paměti lidí.


Během středečního panelu Viola Davis přiznala, že i když se dříve setkala s Michelle Obamou a obdržela její požehnání, tak přístup k této roli byl více skličující než kterákoli jiná, kterou dosud hrála.

Je to hodně specifické a měla jsem před sebou nepřekonatelný úkol, protože každý ví, kdo je Michelle Obama. Není na ní nic, co by někdo chtěl znesvětit. Hodněkrát, když hrajete postavu, tak chcete znát a naučit se její chyby, ale s Michelle Obamovou… to tak není. Je zde velmi malé místo, kde můžete uplatnit svůj kreativní vklad. Je to příliš specifické. Přesně tak, jak používá ústa, musíte je tak používat i vy. Jak se dotýká svých perel, tak se jich musíte dotýkat stejně. Byla jsem vyděšená, naprosto vyděšená. Myslím, že jsem její podcast poslouchala snad více než 100krát a stále jsem se cítila vyděšená.


Foto: Showtime

Susanne Bier, která seriál režíruje a produkuje spolu s Cathy Schulmanovou, zdůraznila, že ačkoli jsou veřejné životy jejich postav zaznamenány, jejich soukromé životy byly pro seriál zdramatizovány.

Toto je fikce, řekněme si to zcela jasně, je to fikce postavená na skutečných ženách, které žily nebo stále žijí.

V seriálu dále hrají O-T Fagbenle jako Barack Obama, Kiefer Sutherland jako Franklin D. Roosevelt a Aaron Eckhart jako Gerald Ford.


Jít na The First Lady | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře