To nejlepší a nejhorší na sedmé řadě seriálu The Flash

To nejlepší a nejhorší na sedmé řadě seriálu The Flash

5.8.2021 16:00


S letošní sérií může být spokojena jen hrstka diváků, protože to, co nám tvůrci nabídli, bylo rozhodně nekvalitní. Pojďte se s námi podívat na výběr toho nejlepšího a nejhoršího.


1. Nejlepší epizoda: The Speed of Thought 

Letos nemůžeme říct o žádné epizodě, že by byla výborná. Našlo se tu však několik ucházejících dílů, které stojí za zmínku. Mezi ně rozhodně patří druhý díl, který měl být původně předposledním dílem šesté série. Barry v tomto díle ovládl schopnost supermyšlení, díky čemuž nám byla představena jeho temnější stránka. Kromě toho Eva zjistila, že je ve skutečnosti jen zrcadlovou verzí skutečné Evy. Poměrně ucházející zápletka.

Další kandidáti: Growing Pains, Heart of the Matter, Part 1, The People v. Killer Frost


2. Nejhorší epizoda: Rayo de Luz

Zhruba v polovině série nám tvůrci nabídli několik výplňových dílů, které se zaměřily na jednotlivé postavy. Konkrétně se tyto díly zaměřily na Cisca, Cecile a Allegru. Nejhorší byl nakonec ten, který se zaměřil na Allegru. Celá zápletka s její sestřenicí nestála za moc a prakticky celý díl se soustředil jen a pouze na ni. Dokonce ani Barry, postava, na kterou se seriál zaměřuje, tu pořádně nebyl, protože ten se objevil jen na začátku a na konci dílu.

Další kandidáti: Masquerade, The One With The Nineties, Timeless

3. Nejlepší vývoj postavy: Frost

Herečka Danielle Panabaker je zřejmě to největší pozitivum, které nám naservíroval celý seriál. Letos tu ale nebudeme vychvalovat vývoj Caitlin, ale její sestry Frost. Jakmile se tyto dvě postavy rozdělily, jejich zápletka zase ožila, přičemž právě ta Frostina byla skvělá. Nejenom, že si chvilku poseděla ve vězení, ale kromě toho si našla i svou lásku. Na další příběh Frost se rozhodně těšíme.

Další kandidáti: Joe West, Cecile Horton, Barry Allen

4. Nejhorší vývoj postavy: Chester P. Runk 

Tato kategorie letos měla vskutku velké množství kandidátů, nakonec jsme ale vybrali Chesterův vývoj za ten nejhorší, i když Allegra skončila těsně za ním. Bohužel tito týmoví nováčci nepředstaví nic lákavého do budoucna. Chester je ubohou náhradou za Cisca, který je v tomto případě naprosto nenahraditelný. Tvůrci sice Chesterovi píšou jeho vlastní příběh, ale ten není zrovna poutavý. Navíc jsou otravné jeho neustálé rádoby vtipné hlášky.

Další kandidáti: Allegra Garcia, Cisco Ramon, Iris West

5. Nejlepší nová postava: Bart Allen

Letošních nováčků nebylo moc, ale pár lepších se tu rozhodně našlo. Nakonec byl největším sympaťákem Barryho syn Bart, který rozhodně oživil konec seriálu. Jeho náladovost je skutečně pozoruhodná a mohla by mít zajímavý vývoj. Kromě toho funguje jeho vztah se zbytkem rodiny. Příchodem Barta tvůrci rozhodně nic nepokazili.

Další kandidáti: Mark Blaine, Bašír Málik, Kristen Kramer

6. Největší zvrat: rozdělení Caitlin a Frost

Ve chvíli, kdy se Caitlin a Frost rozdělily, nám seriál nabídl ten možná doposud nejpozitivnější zvrat. Možná tak tvůrci vyhověli fanouškům, které bavila společná linka Caitlin a Frost, a tak tyto postavy rozdělili, aby se pořád nemuseli soustředit na obě zároveň. Díky tomuto rozdělení se nabízí spousta nových možností, které snad tvůrci chopí za pačesy.

Další kandidáti: návrat původního Wellse, příchod Barta Allena, vznik Zdrojů

7. Nejvíce promarněná příležitost: vypořádání se s Wellsi 

Bylo jen otázkou času, než ze seriálu zcela vymizí Wellsové, protože herec Tom Cavanagh už musel být přehraný jejich hraním. Nakonec k tomu došlo už na začátku sedmé řady, kdy zemřel Nash Wells. Díky jeho smrti se však vrátil původní Harrison Wells, jenž ze seriálu odešel za poměrně sporných podmínek. Odchod Wellsů tedy mohl být vyřešen jinak, přeci jenom je fanoušci mají moc rádi. Snad se tedy v budoucnu ještě nějakého dočkáme.

Další kandidáti: nejednotnost sedmé série, hlavní padouši, zápletka se Zdroji

8. To nejlepší na sedmé řadě: už je konec

Je smutné napsat, že tím nejlepším faktorem na sedmé řadě je fakt, že už konečně skončila. Seriál jako takový nekončí, letos na podzim se dočkáme jeho osmé série, a tak můžeme jen doufat v to, že se tvůrci poučí ze svých chyb a nabídnou nám něco ucházejícího. Letos to totiž byla podívaná, na kterou bychom nejraději zapomněli.

Další kandidáti: příběh Frost, Godspeedí válka, příchod nové generace rychlíků

9. To nejhorší na sedmé řadě: scénář

Nápady hlavních tvůrců jsou v poslední době čím dál horší, kvůli čemuž se píší čím dál horší scénáře. Letošní díly byly prakticky pořád o tom stejném – Barry má strach čelit svým nepřátelům, protože má obavy o bezpečí členů svého týmu, ale vždycky přijde s nějakým mírumilovným řešením, které napadne jeho nebo člena jeho týmu na poslední chvíli. Tohoto scénáře se držela celá sedmá série, a tak si člověk začne ihned klást následující otázku: „Proč je Barry hrdinou se superrychlostí, když ji vůbec nevyužívá k porážce padouchů?“

Další kandidáti: promlouvání do duše, nesmyslné zápletky, obměna týmu

Foto: CW


Jít na The Flash | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!