Při natáčení druhé série zemřel kůň, organizace PETA žádá vyšetřování

Při natáčení druhé série zemřel kůň, organizace PETA žádá vyšetřování

15.7.2022 15:06


Při natáčení druhé série před dvěma týdny na place zemřel kůň. Nezisková organizace bojující za práva zvířat PETA vyzývá HBO, aby provedla interní vyšetřování smrti dvaadvaceti letého koně s možnými zdravotními problémy.


K úmrtí podle zpráv informátora PETA údajně došlo v newyorském okrese Nassau před dvěma týdny poté, co kůň utrpěl poranění hlavy a u tlamy mu byla vidět pěna.

Kdyby nebylo těchto informátorů, zjevná smrt tohoto zranitelného koně by byla pravděpodobně zametena pod koberec. PETA připomíná HBO, že pozorní a soucitní lidé lze nalézt na každém natáčení, a nabádá ji, aby přestala používat koně dříve, než při jejích produkcích zemře nějaký jiný.

Uvedla ve čtvrtečním prohlášení SVP organizace PETA Kathy Guillermo.

Foto: HBO Max

HBO potvrdila smrt koně v prohlášení:

HBO bylo zarmouceno, když se dozvěděla, že 28. června během natáčení na place The Gilded Age zkolaboval a zemřel kůň, podle předběžných zjištění veterináře pravděpodobně z přirozených příčin. Bezpečnost a pohoda zvířat na všech našich produkcích je nejvyšší prioritou a producenti The Gilded Age spolupracují s American Humane, aby zajistili plné dodržování všech bezpečnostních opatření. Na jejich doporučení byl kůň převezen do zařízení pro úplnou pitvu. AHA provedla rozhovor se všemi zúčastněnými pracovníky a čeká se na úplné výsledky pitvy.

V dopise řediteli pro obsah HBO Casey Bloysovi si PETA stěžuje nad ztrátou dalšího koně po třech úmrtích na natáčení seriálu Luck v roce 2012. Drama bylo následně zrušeno.

Tato zvířata byla nezpůsobilá, artritická, zdrogovaná a vytlačená za hranice svých možností. Mnozí nebyli zvyklí na filmové kulisy a nedostali žádný výcvik, ale byli to vysloužilí závodní koně. Doufali jsme, že se HBO mohlo z této zkušenosti něco naučit: konkrétně, že koně nejsou rekvizity. Jsou to citlivá zvířata, která se snadno leknou a musí si postupně zvykat na měnící se podmínky na place. Neměly by se vůbec používat ve filmových nebo televizních produkcích.


Jít na The Gilded Age | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!