Sedmá série bude mít silně zredukovaný počet dílů

Sedmá série bude mít silně zredukovaný počet dílů

12.2.2024 16:11


David Shore, který stojí za seriálem, se v nedávném rozhovoru nechal slyšet, kolik epizod bude mít poslední sedmá série The Good Doctor. Jde o velmi překvapivé číslo, které skutečně poukazuje na blížící se konec.


S oficiální upoutávkou na novou, ačkoliv poslední řadu, jsme vám psali o tom, že stanice ABC se nedokázala domluvit s Freddiem Highmorem, kterému po šesti řadách působení u seriálu končí smlouva, a proto se rozhodla ukončit seriál The Good Doctor z pohledu ušetření nákladů na výrobu. Toto rozhodnutí se projevilo i na rozpočtu k závěrečné řadě, která nebude mít dvaadvacet epizod, jak jsme klasicky zvyklí, ale pouhých deset.

Na možná unáhlené rozhodnutí stanice byl dotázán tvůrce David Shore, jestli vůbec sedmou řadou plánoval ukončit seriál. Ten byl v minulosti sebevědomý, že se seriálu divácky příznivě daří a že by mohl na obrazovkách pokračovat dlouhou dobu. Dokonce připravoval samostatnou odnož The Good Lawyer, jejíž pilotní díl nebyl dostatečný natolik, aby rozjel samostatný spin-off. Shore ale věděl „odjakživa“, jak by chtěl seriál ukončit a je rád, že mu ABC umožnilo dovyprávět jeho příběh.

Poslední řada bude mít jen deset epizod. Foto: ABC

Před několika lety, když jsem připravoval ten druhý seriál, se mě někdo zeptal, jestli vím, jak seriál (The Good Doctor) skončí. A ano, vím, jak to celé skončí. Z vysílání mi jednoho dne zavolají. Měli jsme štěstí, že jsme pro oba seriály mohli naplánovat konec. Ale byl to šílený rok. Pracovat jen s deseti epizodami je škoda, ale možnost odejít po svém je dar,“ zasmutněl tvůrce. Původně bojoval alespoň o třináct epizod, jenže studio nebylo tolik benevolentní.

Liz Friedman, spoluautorka seriálu, se potom snažila navnadit, že mají připravený takový konec, kterým se fanouškům bude líbit. Odmítala potom prozradit cokoliv o nové řadě nebo jestli v ní uvidíme v drobných kapacitách i herce, kteří v seriálu přestali působit.

Zdroj článku: Deadline


Jít na The Good Doctor | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře