Recenze na knihu The Grand Tour Guide to the World

Recenze na knihu The Grand Tour Guide to the World

8.11.2021 15:30


K první sérii pořadu The Grand Tour vydal Amazon také doprovodnou knihu, ve které se dozvíte spoustu nesmyslů a také zajímavostí ze zákulisí. Výpovědní hodnota je nulová, ale královsky se pobavíte. Vyplatí se ji koupit?


VAROVÁNÍ: Něco z této knihy je pravda, ale většina není. Spousta informací je chybná a rady jsou pitomé. The Grand Tour nepřijímá žádnou odpovědnost za to, že se budete řídit informacemi v téhle knize nebo budete napodobovat věci, které se v ní dočtete. Jinými slovy, bude to vaše chyba, když vás vyhodí z první třídy. Nebo z letadla. Nebo z Francie.

Tato kniha je doprovodným materiálem k první sérii The Grand Tour. Najdete v ní spoustu zajímavostí, zákulisních informací ze stanu i nikde jinde nepublikovaných fotografií z natáčení. A také fotku Jamese Maye v anoraku.

Kniha kromě toho nabízí různé rady pro cestování i tipy, jak mluvit velšsky (špatně). Najdete zde výběry těch nejlepších krajin vyrábějících automobily nebo nejskvělejších policejních vozů na světě, doplněné o exkluzivní rozhovory s moderátory. Zastavíte se v některých lokacích z první řady. Zjistíte, jak funguje přístroj určený k Souboji mozků celebrit, nebo poznáte členy štábu (třeba dámu, která nosí Jamesovi kočky) a královsky se zasmějete na některých originálních materiálech a ilustracích vytvořených exkluzivně pro tuto knihu. Výpovědní hodnota je nulová a většina faktů chybná.

Knihu rozhodně doporučujeme, pokud máte rádi trojici Jeremy, Richard a James a pokud rozumíte jejich vtipům a narážkám. V knize není skutečně jediná stránka, která by vás nerozesmála. Jediným mínusem je bohužel to, že neexistuje její český nebo slovenský překlad, a tak si ji můžou vychutnat jenom ti, kteří angličtinu dobře ovládají. Nebo i ti, kteří jí nerozumějí, ale rádi se dívají na obrázky.

Hodnocení: 100%
Foto: Amazon Prime


Jít na The Grand Tour | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře