S02E13: The Word

S02E13: The Word

CZ 11.7.2018 50 minut


Emily je vyprovokována k činu, který pro ní pravděpodobně znamená konečnou. Serena se odhodlá k odvážnému kroku a podpořená ostatními manželkami vystoupí před radou Gileádu. June je postavena před zásadní životní rozhodnutí, které ovlivní životy všech kolem ní.

Foto: Hulu


Thumbnail Play icon


 • Teatrisa
  Teatrisa 17.6.2019 | 12:43:35

  Serena 100% , June 60% … Z venku se proti Gileádu bojovat nedá, to bylo už několikrát zmíněno.. Přesto jsem si do konce dílu přála aby do toho auta sedla. K tomu sobectví co tu někteří zmiňujete.. Je sobecký odjet a nechat tam Nicka (který kvůli tomu bude mít asi problémy) a Hannah, stejně tak je sobecký neodjet a poslat malou pryč bez jistoty, že to vyjde.. Těžká volba v těžkých časech… To tu Serenu zase položí až June uvidí bez malé :D …

 • AmandaClark
  AmandaClark 30.5.2019 | 21:02:43

  Ten koniec bol o ničom, samozrejme že tam nechce nechať Hanu… Ale aby nechala odísť také malé bábätko samé bohviekam, to je úplne od veci. Veď sama už skúšala utekať vtedy v lietadle a ako to dopadlo, to nepomyslela na to, že útek nevyjde a malej sa niečo stane, stratí sa niekde v Gileade a už bude mať dve stratené dcéry. Akože fakt od veci… To už radšej mala ísť s malou do Kanady a potom sa nejak prepašovať naspäť, keď by si už bola na stopro istá, že malá je v bezpečí. A všetky tie marty čo jej pomáhali… June je proste hlupaňa. No a v konečnom dôsledku, mal Nick zastreliť Freda a mali odísť všetci traja. Emily dobre dala Lydii, ale mala ju doraziť, určite to ešte prežije. Štyri hviezdy za Emily, Serenu, profesora a hrdinky marty.

 • Agatea
  Agatea 8.5.2019 | 10:09:15

  Ufff…tenhle projekt mě dost zasáhl, nedokázala jsem se od příběhu odpoutat a během 3 dnů smrkla 2 série, takže jsem vlastně ráda, že třetí ještě není k dispozici, aspoň to rozdýchám a vrátim do reálu… pocit, který ve mně zůstal tedy nic moc..napadá mě, jak málo stačí, jaká chvilka, pár impotentních machos toužících po moci, skupina ozbrojených fanatiků, dobrá záminka ke svaté válce a svět se hroutí, demokracie a veškerá lidská práva v pr… A děsí mě, že na mnoha místech na tom ženy nejsou o moc líp než služebnice.. Seriál dobře zachycuje osobní odvahu jednotlivce, sílu a nezdolnost ducha, přátelství, ale taky jak člověka změní pocit vlatní moci… Herecké výkony jsou parádní v celé sérii, i když mě Elisabeth Moss trochu irituje, je prostě skvělá.

 • KaciH
  KaciH 29.4.2019 | 18:05:22

  Dobrý díl,ale ten konec…že nechá odjet malou , bez mléka, jen tak…další dítě ztratím jdyž je malá šance, že své první osvobodí????…ne­domyšlené. Jinak doufám,že to bude pokračovat v duchu, že se konečně Serena probere a holky začnou brojit proti těm chlapům

 • Urtica
  Urtica 20.10.2018 | 3:05:10

  Celý díl měl spád, přesto mě ruší občasné nelogičnosti. – např. fakt, že Nicole je závislá na mateřském mléce, s čímž si June při předání dcery hlavu příliš neláme. Myslím, že Lawrence byl úmyslně vykreslen tak, aby nebylo do poslední chvíle jasné, zda se jedná o mimořádného šílence a sadistu nebo o podivínského odbojáře – i když osobně jsem se přikláněla spíš k druhé variantě. Milostný trojúhelník se nejspíš konat nebude, zdá se mi nepravděpodobné, že by Nick přežil až do konce.

 • salamalejkum
  salamalejkum 18.10.2018 | 18:41:12

  Miestami to bolo umelo tlacene k akcii, za jeden diel tolko vzrusenia a diania ako tomu nebolo pocas 2 sezon. Cela druha seria bola nazvem to slusne, nudna, az na par vynimiek a istych pasazi. To, ze June ostane v trojuholniku JSF bolo evidentne a mam silne obavy aj preto, ako skoncil posledny diel druhej serie, ze tretia sa ponesie v podobnom duchu.

 • TadeasVancura
  TadeasVancura 11.10.2018 | 11:15:47

  Ani mi nevadí ta poslední minuta se z June teda asi stává nová superhrdinka, která položí Gileád na lopatky, ale tak nějak že už druhé série byla hodně utahaná. Zatímco první sérii jsem zhltnul za den a byl z ní nadšený, tak u druhé mi dokoukání posledních asi 4 dílů trvalo 14 dnů a ani se mi vlastně do koukání nechtělo. Bohužel ani finále mě nějak zvlášť nepřesvědčilo, že bych se měl dívat dál a že mě zajímá, jak to vlastně dopadne… Tajně doufám, že třetí série to uzavře a skončí se důstojně…

 • Terezz
  Terezz 9.10.2018 | 21:13:54

  Sice jsem doma křičela, jak je hrozně hloupá, ale nakonec ji chápu :) Neskutečný díl. Aunt Lydia, Serena, u profesora jsem to tak nějak čekala, Emily, Nick… jsem hrozně natěšená na další sérii, už aby to bylo :)

 • BizarníBibliofil
  BizarníBibliofil 1.10.2018 | 14:33:06

  Nejlepsi dil cele serie :) Serena konecne poznala o cem je Gilead. Nejvetsi prekvapeni pro me Emily. Ten konec mi tez prisel divny, jako opravdu nechapu, jak se June bude vracet zpet do domu, jako by nic. No uvidime v dalsi serii…

 • Trrrdlo
  Trrrdlo 10.9.2018 | 20:55:28

  Co se týče posledních 2 minut… Selena měla useknutý prst pouze za to, že přečetla pár řádek bible.Opravdu by jste v takovém světě nechali vyrůstat svou dceru?Jde vidět, že z venku nezasáhli i přesto, že se dopisy s těmi zvěrstvy dostaly na veřejnost. Já June chápu.

loading…

The Handmaid's Tale(Příběh služebnice)

V blízké budoucnosti vlivem pohlavních chorob a znečištěného životního prostředí lidstvo téměř ztratilo schopnost reprodukce. Nastalého chaosu využila sektářská skupina zvaná Synové Jákoba a násilně svrhla vládu. Spojené státy americké již neexistují. Teď je to republika Gileád. Totalitní režim založený na vlastním výkladu bible. Ženy již nemají žádná práva. Hrstka těch, které jsou stále plodné, jsou degradovány na tzv. služebnice, jejichž jediný úkol je rodit děti pro vládnoucí elitu. Jejich těla již nepatří jim, ale republice. Toto je příběh jedné z nich.

USA | 2017 | Pauza
vysílání
4 sezóny | Hulu | 50 minut
žánr
Drama, Sci-fi
hrají
Elisabeth Moss (June Osborne), Bradley Whitford (Velitel Joseph Lawrence), Kristen Gutoskie (Beth), Amanda Brugel (Rita), O-T Fagbenle (Luke), Max Minghella (Nick Blaine), Samira Wiley (Moira), Ann Dowd (Teta Lydie), Yvonne Strahovski (Serena Joy), Joseph Fiennes (Velitel Fred Waterford), Madeline Brewer (Janine), Alexis Bledel (Emily), Nina Kiri (Alma), Clea DuVall (Sylvia)