Margaret Atwood v Praze

Margaret Atwood v Praze

8.10.2017 13:25


Oceňovaná autorka knižní předlohy The Handmaid's Tale bude ve dnech 17. – 18. října v Praze. Máte hned několik příležitostí, kde se s ní můžete potkat.


Margaret Atwood se mimo psaní románů věnuje též poezii, literární kritice a je feministická a sociální aktivistka. Kromě asi nejznámějšího románu Příběh služebnice je autorkou mnoha dalších zajímavých děl. Do češtiny byly přeloženy např. Loupení jehňátek (1995), Slepý vrah (2001), psychologický román Muzeum zkamenělin (2002), sociální sci-fi Přežívá nejsmutnější (2005), Kus temnoty (2017) a povídkové soubory Modrovousovo vejce (2002) a Stan (2006). Margaret přijíždí do Prahy převzít mezinárodní literární cenu Fanze Kafky pro rok 2017.

Při této příležitosti se konají hned dvě autogramiády, a to v úterý 17. října v Globe Bookstore and Cafe od 9:00 a 18. října od 15:00 v knihkupectví Neoluxor na Václavském náměstí. Večer 17. října, při slavnostním ceremoniálu na Staroměstské radnici, převezme Margaret ocenění za umělecky výjimečnou literární tvorbu současného autora, jehož dílo oslovuje čtenáře bez ohledu na jejich původ, národnost a kulturu.


Embed from Getty Images

Poslední Margaretinou zastávkou bude večer 18. října v Knihovně Václava Havla, kde proběhne debata moderovaná Michaelem Žantovským. Rozhovoru bude přítomen i simultánní překladatel. Na večer se doporučuje, vzhledem k očekávanému zájmu a malé kapacitě sálu, předem registrovat. Učinit tak můžete pod tímto odkazem.

Celý program autorky naleznete na facebookové události akce.


Jít na The Handmaid's Tale | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře