Alexis Bledel o své postavě: Emily ví, že její dny jsou sečteny

Alexis Bledel o své postavě: Emily ví, že její dny jsou sečteny

23.4.2018 7:30


V rozhovoru pro magazín The Entertainment Weekly Alexis Bledel promluvila o osudech své postavy a přiblížila nám, jak budou vypadat Kolonie.


Osud Emily byl zpečetěn již v páté epizodě první série, kdy na tržišti brutálním způsobem zabila jednoho ze strážných. Otázkou bylo, jakým způsobem s ní režim naloží. Původně se s Emily do druhé série nepočítalo, ale s narůstající oblibou, což je jistě zásluha skvělého podání herečky Alexis Bledel, se tvůrci rozhodli prodloužit její působení v seriálu.

Jak jste mohli vidět v traileru, Emily byla poslaná do Kolonií, což jsou radioaktivním odpadem zamořené oblasti v severní Americe, kam jsou tzv. neženy posílány na jistou smrt. Kolonie jsou vskutku nehostinným místem. Po představení tohoto prostředí možná najdete větší pochopení pro Moiru, která před prací v Koloniích dala přednost nevěstinci u Jezebels. Nicméně Emily není jedinou postavou, která byla do služby v Koloniích odsouzena. S jistotou víme, že zde skončila i Janine a dle dostupných indicií bychom se zde měli setkat i s Juninou matkou.


Níže vám přinášíme přepis rozhovoru s redaktorem magazínu The Entertainment Weekly, ve kterém nám Alexis odkrývá něco málo z nacházející série. Příběh Emily by měl být představen ve druhé epizodě s názvem Unwomen.

THE ENTERTAINMENT WEEKLY: Když jsme Emily viděli naposledy, trochu to vypadalo, že si nadobro podepsala svůj ortel. Kdy vám producenti řekli, že se její postava vrátí?

ALEXIS BLEDEL: Myslím, že to bylo někdy v době, kdy jsem končila s natáčením první série. Bylo mi řečeno, že Emily se v druhé sérii vrátí.

EW: V nové sérii se dozvíme mnohé z Emilyina života před Převratem. Přemýšlela jste někdy o její minulosti před natáčením této epizody?

AB: Ano, milovala jsem natáčení jejích flashbacků. S Brucem Millerem (výkonný producent) jsme se o možné podobě Emilyina života před Gileádem bavili už před začátkem natáčení první série. Řekla bych, že mnohé z jejích pohledů na svět vycházejí z jejího předešlého života, kdy pracovala jako profesorka buněčné biologie. Kolonie jsou její poslední zastávkou. Emily si nedělá naděje ohledně nějaké budoucnosti. Je si vědoma toho, že její dny jsou sečteny.

EW: Ve druhé epizodě s vámi hraje Marisa Tomei. Jaké bylo s ní pracovat?

AB: Bylo to úžasné. Ona je ten typ člověka, jehož práci obdivuji. Měly jsme ve scénáři neuvěřitelně temné a dramatické pasáže a ona do toho dokázala vnést opravdovou hloubku.

EW: Stále přemýšlím nad tím, co je horší: být Služebnicí nebo život v Koloniích?

AB: Žít v Gileádu nebo v Koloniích; obojí ničí duši člověka mnoha způsoby. Služebnice jsou nucené řídit se extrémně omezujícími pravidly, aby dodržely cíle Gileádského režimu. Součástí toho jsou i traumatizující měsíční rituály početí. Všichni v Gileádu se nejvíc bojí toho, že budou posláni do Kolonií. Všechna voda, kterou v Koloniích používají k umývání je kontaminovaná z půdy, kterou neženy přehazují. Tudíž se váš zdravotní stav začne hned po příjezdu rapidně zhoršovat. Ony vědí, že tam zemřou a přesto musejí vykonávat velmi těžkou práci bez pořádného jídla nebo nároku na čisté prostředí.

Druhá série Příběhu služebnice startuje už 26. 4. 2018 a to rovnou se dvěma díly najednou.

Foto: Hulu


Jít na The Handmaid's Tale | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře