Chystá se knižní pokračování The Handmaid's Tale

Chystá se knižní pokračování The Handmaid's Tale

4.12.2018 18:10


Margaret Atwood, autorka knižní předlohy seriálu The Handmaid's Tale, plánuje po čtyřiatřiceti letech vydat pokračování příběhů služebnic Gileádu.

Uznávaná kanadská autorka a bojovnice za ženská práva již před časem naznačila možnost knižního pokračování, když pro speciální edici audio vydání Příběhu služebnice připravila i blok otázek a odpovědí. Ty jí poskytly nečekanou inspiraci a množství nápadů, na jejichž základě se rozhodla postavit pokračování svého nejúspěšnějšího románu.

Embed from Getty Images

Kniha ponese název The Testaments a přestože se Margaret podílela na scénáři ke druhé řadě seriálu The Handmaid's Tale, nebudou tato díla nikterak propojena. Nicméně je velmi pravděpodobné, že v budoucnu dojde ke zfilmování i tohoto příběhu. The Testaments bude zpovědí tří žen a bude se odehrávat patnáct let po událostech z konce první knihy. Autorka ve svém prohlášení vzkázala:


Drazí čtenáři: Vše, na co jste se mě kdy ptali o Gileádu a jeho fungování, bylo inspirací pro tuto knihu. Tedy, skoro všechno! Další inspirací je svět, ve kterém žijeme.

Dovětkem v prohlášení nepřímo narážela na politiku amerického prezidenta Donalda Trumpa, již dlouhodobě kritizuje. Kniha by měla vyjít v anglicky mluvících zemích 10. září 2019 a už dnes si ji můžete předobjednat na Amazonu. Datum vydání českého překladu zatím není známo.


Jít na The Handmaid's Tale | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!