Čtvrtá řada nám představila June jako bojovnici

Čtvrtá řada nám představila June jako bojovnici

4.5.2021 22:21


Zvrat, na který jsme si museli počkat tři sezóny, přišel hned v úvodu čtvrté řady. June již nechce sedět v koutě, naopak plánuje Gileádu škodit, jak jen to půjde. Co dalšího přinesl začátek čtvrté série? Článek obsahuje spoilery z prvních tří epizod čtvrté řady.


Po pořádně dlouhé přestávce jsme se již počtvrté vrátili do Gileadu. Tentokrát se nevracíme k June služebnici, ale střetáváme se s June, která chce bojovat za svobodu, dokonce s June, která pro svobodu udělá cokoliv. Již od prvních chvil čtvrté série vám bude jasné, že se něco změnilo. Tvůrci se rozhodli definitivně skončit s June v roli služebnice. Ono postřelení na konci čtvrté řady mělo být definitivní tečkou za služebnicí June. Přežila jen June bojovnice. Ono je to logické, protože teď už nemá co ztratit. Únosem dětí již nemůže v Gileadu klesnout hlouběji, takže nezbývá, než dostat se pryč a při té příležitosti škodit všude, kde jen to bude trochu možné.

Celý pořad se stále drží konceptu one woman show, kdy tvůrci seriálu musí být neskutečně rádi, že do role June vybrali Elisabeth Moss. Ta předvádí, že dokáže zahrát úplně cokoliv. Od apatické služebnice, přes vystrašenou ženu až po nebojácnou bojovnici. Během celého seriálu si postava June prošla takovou proměnou, která se v jiných seriálech jen tak nevidí.

Čtvrtá řada přináší do děje plno napětí. Všichni chceme vědět, jak to bude s June a ostatními služebnicemi. Zápletka se vyvíjí svižně a nepředvídatelně. June je sice nakonec dopadena a podrobena výslechu. Gilead nám tak může demonstrovat během výslechu svou sílu a i to, že jsou schopni čehokoliv. Právě proto June nakonec podlehne.
I když na konci třetí řady uteklo více služebnic, tak s ostatními děvčaty děj nijak zvlášť nepracuje. Žádná z nich nedostává více prostoru, což je škoda. Na druhou stranu to ve výsledku není ani moc potřeba. Janine se jen mihne občas na scéně, ale její čas by mohl přijít hned v další epizodě.

Služebnice se na začátku čtvrté řady skrývaly na farmě.

Teta Lydie je připravena June změnit

Teta Lydie přežila finále třetí řady a zrovna tak i dění mezi jednotlivými sezónami. Podle všeho si prošla dlouhými výslechy, aby byla vyloučena její spoluvina na únosu dětí. Když ji vidíme poprvé v nové řadě, tak má natolik pohmožděný obličej, že se nedá říct, že šlo o přátelské výslechy. I tak nad June nezlomila hůl a stále věří, že ji dokáže zkrotit. Chce ji dostat zpět pod svou kontrolu a pořádně ji zatopit.

Nick je zpět spojuje síly s Lawrencem

Velitele Lawrence jsme asi všichni po konci třetí řady odepsali. Jestli se nezabil sám, tak s ním měl Gilead udělat krátký proces. Jenomže, co se nestalo? Do děje se vrací Nick, který Lawrencovi zachraňuje krk a plánuje ho využít jako svého poradce. Vzhledem k tomu, kolik velitelů se June podařilo zabít, tak se dá říct, že Gilead zrovna netrpí přebytkem velitelů, takže i vysloužilý Lawrence by se mohl ještě hodit. Zvláště díky jeho zkušenostem by se jeho země nemusela vehnat do zbrklé války s Kanadou.

Nicka jsme ve třetí řadě téměř nevídali, byl poslán na frontu a tím pro nás skončil. Nyní se zdá, že bude opět mezi hlavními postavami čtvrté řady. Jeho city k June stále nevyhasly, takže bude zajímavé sledovat, co všechno pro ni bude ochotný udělat, aby ji pomohl a jestli ho to nakonec bude stát i život.

Waterfordovi v Kanadě čekají miminko

Waterfordovi nemají v Kanadě zrovna dobré postavení. Freda čeká soud, ale nehodlá být souzen sám, takže už v závěru třetí řady prozradil znepokojivé zprávy o Sereně, kvůli čemuž byla také zatčena. Celá situace se v jejich rodině komplikuje, když Serena zjišťuje, že je těhotná. Dalo by se čekat, že to situaci spíše zlepší, ale vzhledem k okolnostem to moc dobře nevypadá. O plodnosti Freda bychom také mohli dlouho polemizovat, protože s June dítě nakonec taky neměl. Že by oběma prospěl zdravý kanadský vzduch? Tomu bychom moc nevěřili. Vyústění na sebe určitě nenechá dlouho čekat.

June si posvítila na velitele Gileadu v hanbinci.

Čtvrtá řada se rozjela na výbornou, máme tu hned několik zápletek, které by mohly skončit hodně překvapivě, tak věřme, že se tvůrci ve všech situacích rozhodnou správně.

Jaká scéna vás z prvních tří epizod čtvrté řady bavila nejvíce?

Foto: Hulu


Jít na The Handmaid's Tale | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!