June v závěru čtvrté řady uskutečnila mistrovský plán

June v závěru čtvrté řady uskutečnila mistrovský plán

21.6.2021 22:39


Stanice Hulu odvysílala celou čtvrtou sérii The Handmaid's Tale, jenž přinesla do celého příběhu velký zvrat. Pojďme se podívat, co nám čtvrtá řada přinesla. Článek obsahuje spoilery.


June se podařilo utéct z Gileádu

Událost, která se již nedala déle odkládat se konečně stala skutečností. June se podařilo opustit Gileád. Rozhodně se nedá říct, že by na to tvůrci šli nějak systematicky a plánovitě. Ve výsledku se vše stalo poměrně rychle a bez jakékoliv dějové přípravy. Každopádně už jenom za útěk z Gileádu si tvůrci zaslouží velký palec nahoru.
Druhý palec nahoru si tvůrci zaslouží za to, že je nenapadlo ji z nějakého nesmyslného důvodu vrátit zpět do Gileádu. Díky tomu jsme strávili většinu času v Kanadě.

June v Kanadě razila dost odhodlaný postoj. Společně se svým manželem Lukem se zaměřili na jediný úkol. Získat zpět Hannah. Ta zůstala v Gileádu a jak se June dozví, tak je pod tvrdým dohledem. Dostat ji tedy pryč se zdá být téměř nemožné.

Právě když se June snažila získat informace o své dceři, naskytla se jí příležitost setkat se s Nickem. Ten ji v pásmu nikoho předal fotky a informace o Haně.

Serena čeká dítě

Největší záhada čtvrté řady. Neplodný Fred nejspíš nebyl zas tak neplodný. Nebo mají v Kanadě mnohem lepší vzduch. Stačilo totiž krátké zajetí a Sereně se podařilo otěhotnět.
Vzhledem k tomu, že to mezi Serenou a Fredem po zatknutí moc neklapalo, je otázkou, kdy se jim vlastně podařilo otěhotnět. Jejich vztah se zlepšit, až když se dozvěděli, že je v Kanadě June a čeká je soud. Právě díky přítomnosti June bylo jasné, že se dočkají odsouzení. Jediné řešení, které se nabízelo, bylo začít vypovídat, což Fred nakonec udělal. Dokázal by si tak vydobýt svobodu.

Kdy se Sereně podařilo otěhotnět?

June se dočkala své pomsty

Velké překvapení si pro nás nachystali tvůrci do poslední epizody. Když se June dozvěděla, že by se Fred mohl dostat na svobodu, sama od sebe vymyslela způsob, jak mu to překazit. Kontaktovala Lawrence a dohodla s ním výměnu Freda za několik vězňů. S tím se nedá nesouhlasit, takže Kanada musela přistoupit na výměnu.

Tím však celý zapeklitý plán neskončil. Po předání Freda do Gileádu si ho převzal Nick, který ho převezl do pásma nikoho. Zde už na něj čekala June s řadou žen, kterým se podařilo opustit Gileád. Co následovalo není třeba popisovat.
Na první pohled velmi povedený plán.

Jenomže opravdu by se Gileád k jednomu ze zakladatelů otočil zády? Sama Serena stála z zrodu celé myšlenky. Když jim najednou začalo téct do bod, tak se všichni otočí zády, jakoby se nechumelilo? Dá se předpokládat, že Gileád by udělal cokoliv, aby Waterfordovi dostal zpět.

Když už se tvůrci rozhodli Freda zbavit, tak by mnohem efektivnější bylo, kdyby se dostal do zajetí v Gileádu. Sám by pak mohl ochutnat vlastní medicínu. Vidět Freda v koloniích by nebylo od věci.

Fred se dočkal nečekaného vydání do Gileádu.

Řada dlouhých pohledů

Na závěr si musíme říct, že čtvrtá řada nám nabídla v každé epizodě velmi typický pohled na June. Odhodlaná June, která se tváří, že je schopná sama pohnout planetou:

June byla ve čtvrté řadě plná odhodlání.

Co by nám mohla nabídnout pátá řada?

June se pravděpodobně půjde přiznat k zabití Freda, za což ponese následky. Pátá řada by mohla vyvolat jednu velkou morální otázku – měla by být June potrestána za zabití svého tyrana?

Serenu čeká velký šok. Kvůli ztrátě milovaného manžela se již pravděpodobně nedočká propuštění na svobodu. Šokující zpráva by mohla vyvolat porod. Případně bychom se mohli dočkat jejího vydání do Gileádu, což jak jí už bylo naznačeno, by pro ni nebylo zrovna dobré. Zvláště poté, co Fred vypovídal, se rodina Waterforových dostala na black list.

Jak se vám líbila čtvrtá série?

Foto: Hulu


Jít na The Handmaid's Tale | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!