Novinky o druhé řadě The Handmaid’s Tale

Novinky o druhé řadě The Handmaid’s Tale

24.9.2017 11:54


Jsou tomu již tři měsíce, co byl odvysílán zatím poslední díl The Handmaid’s Tale. Pojďme si shrnout, co zatím víme o druhé řadě. Ale pozor, článek obsahuje spoilery.


Stanice Hulu potvrdila pokračování už v květnu 2017, ale datum premiéry zatím neznáme. S přihlédnutím k době výroby první řady a faktu, že natáčení by mělo začínat někdy v těchto dnech, očekáváme premiéru nejdříve v polovině roku 2018. Jisté už je, že druhá řada bude obsahovat celkem třináct epizod.

Příběh seriálu skončil přesně tam, kde jeho knižní předloha, proto je děj otevřen mnoha spekulacím. Na scénáři se mnohem větší měrou podílí autorka předlohy, Margaret Atwood, která se vyjádřila, že nad pokračováním osudů Offred přemýšlela od vydání knihy.


Konkrétnější obrysy o ději jsme získali po panelové diskuzi před Emmy 2017, kde Miller oznámil, že tématem druhé řady bude mateřství, a to nejen ve smyslu vztahu matky a dítěte, ale i ve vztahu ke svým dobrým přátelům a lidem kolem vás. Příběh bude temnější (ještě víc!) a situace pro June se rozhodně nezlepší. Vzpoura, po příkazu k ukamenování Jeanine, nezůstane bez následků. Elisabeth Moss uvedla, že rozuzlení finální scény bude něco, co žádný divák nečeká. Tak už můžeme rozjíždět teorie.

Z hereckého ansámblu svou účast zatím oficiálně potvrdily pouze Elisabeth Moss a Alexis Bledel, přesto se očekává návrat většiny herců. Postavu Ofglen (Alexis Bledel) budeme ve druhé řadě vídat mnohem častěji. Bledel sama uvedla, že po incidentu na tržišti byla Ofglen poslaná do kolonií. Bude jistě zajímavé vidět zase jiné prostředí. Obecně by v tomto ohledu měla být druhá řada pestřejší.

Více prostoru dostane i Rita a Marty (hospodyně v domech velitelů), jejichž propojení s organizací Mayday je větší, než se navenek jeví. Oproti očekávání Mayday nemusí pro June znamenat zlepšení situace. Miller zdůraznil, že Mayday není záchranná organizace, ale anti-gileádská organizace. Pokud by někdo chtěl oslabit režim, tak nejvíc zničujícím krokem by bylo vyvraždění služebnic.

Ann Down se po svém fenomenálním výkonu vrátí jako teta Lydie. Před převratem bývala učitelkou. Dočkáme se tedy flashbacků do její minulosti a uvidíme i víc z prostředí tet a výchovných středisek. Jeanine dostane svůj konec. Okolnosti kolem Jeanine byly dosti nešťastné. Tvůrci ale slíbili, že se dočkáme jakéhosi zakončení jejího příběhu.

Do událostí zasáhnou i Luke s Moirou, kteří po svém znovu setkání budou plánovat, jak dostat Offred a Hannah z Gileádu. Jejich spolupráce ale nebude zrovna jednoduchá. Moira si z Gileádu odnesla větší trauma, než je ochotná si sama přiznat, a to bude jejich spolupráci komplikovat.

V menší míře se očekává návrat Waterfordových. Minimálně pronikneme do života velitele, jeho odpovědností a fungování správy Gileádu. Role Sereny je zatím nejistá, ale vzhledem k její silné motivaci lze očekávat, že z příběhu nezmizí.

Ti, kdo znají knihu vědí, že Junina matka hrála v příběhu zásadní roli. V první řadě o ní byla jen letmá zmínka v šesté epizodě. Tvůrci uvedli, že o jejím zapojení do příběhu přemýšleli od začátku seriálu a že je to rozhodně příběh, který stojí za to vyprávět.

Druhá řada bude více politická. Miller chce přidat více paralel k současnému stavu v USA. Bude se řešit i rasová otázka. Po odvysílání první řady se objevily názory, že pro ženy z národnostních menšin změna režimu nemusela být až tak špatným obratem, protože díky své plodnosti se staly rovnoprávnými.

Miller doporučuje si znovu přečíst knížku, pokud jste to v nedávné době již neudělali. Přesto, že je veleben za obdivuhodné vystižení předlohy, sám tvrdí, že je spousta témat, která nevyužili a rozhodně to mají v plánu napravit.

Jaké byste si představovali pokračování druhé řady vy? Máte teorie, jak by se příběh mohl vyvíjet? Potvrdily se vám, nebo naopak? Podělte se o své názory v diskusi.

Foto: Hulu


Jít na The Handmaid's Tale | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!