The Handmaid's Tale je nejlepším seriálem roku

The Handmaid's Tale je nejlepším seriálem roku

9.1.2018 9:40


Včera se v Los Angeles tradičně rozdávaly Zlaté glóby. Seriál The Handmaid's Tale potvrdil očekávání a na 75. ročníku udílení těchto cen dosáhl na metu nejvyšší.


S novým rokem začala i sezóna udělování cen za nejlepší počiny sezóny 2017. Jedním z nejprestižnějších ocenění jsou bez pochyby Zlaté glóby.

The Handmaid's Tale proměnil ve výhru dvě nominace v těch nejzásadnějších kategoriích, a to za nejlepší dramatický seriál roku a nejlepší herečku v hlavní roli dramatického seriálu, kde zvítězila Elisabeth Moss.


Elisabeth svou řeč věnovala autorce předlohy Margaret Atwood a poděkovala jí za odvahu promluvit proti nespravedlnosti a intoleranci a bojovat za rovnost a svobodu v dnešním světě. Celá akce byla velmi silně ovlivněná kampaní #metoo, která momentálně hýbe Hollywoodem. Elisabeth byla jednou z prvních mezi oceněnými a ve své děkovné řeči citovala postavu June Osborne, kterou v seriálu ztvárnila: „Již nežijeme v prázdném bílém místě na okraji stránky. Již nežijeme mezi řádky. Jsme těmi příběhy a píšeme je samy“. Za tato slova sklidila ovace a nedlouho po přenosu mnozí na Twitteru její výrok sdíleli.

The Handmaid's Tale tímto pokračuje v jízdě, kterou započal již v září na Emmy, kde zvítězil ve stejných kategoriích. Všem oceněným gratulujeme, ceny jsou zcela zasloužené!

Embed from Getty Images

Jít na The Handmaid's Tale | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!