The Handmaid's Tale získal tři ceny Emmy

The Handmaid's Tale získal tři ceny Emmy

14.9.2017 9:45


V noci ze soboty na neděli se předávaly ceny Creative Arts Emmy, které zahrnují především umělecké a technické kategorie. Během tohoto večera proměnil seriál The Handmaid's Tale celkem tři nominace.


The Handmaid's Tale byl oceněn v kategoriích Nejlepší kamera, Nejlepší výprava v současném nebo fantasy seriálu (konkrétně za epizodu Offred) a zlatou sošku získala i Alexis Bledel jako Nejlepší hostující herečka v dramatickém seriálu za ztvárnění postavy Ofglen. Přesto, že dle knižní předlohy je Ofglen vedlejší postava, díky výkonu Alexis tvůrci upravili scénář. Ofglen se ve druhé sérii vrátí a bude mít mnohem větší prostor.

Alexis využila možnosti a během své děkovné řeči vyzdvihla spolupráci mezi seriálem The Handmaid's Tale a platformou Chage.org. Ve svém projevu vyzvala lidi, aby se chopili činu, připojili se, nebáli se mluvit nahlas a zůstali bdělí.


Embed from Getty Images

Platforma Change.org razí heslo: „Podporujeme lidi po celém světě, aby uskutečnili změny, které chtějí vidět.“ Change.org se zaměřuje převážně na témata jako lidská práva, politika, spravedlnost, životní prostředí a vzdělání.

V neděli 17. září se koná hlavní ceremoniál předávání cen Emmy. The Handmaid's Tale má několik velmi žhavých želízek v ohni. Držíme palce, ať se mu v neděli podaří proměnit co nejvíc nominací.


Jít na The Handmaid's Tale | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!