Byl to těžký rozhovor: Jason Rothenberg promluvil o smrti dvou důležitých postav

Byl to těžký rozhovor: Jason Rothenberg promluvil o smrti dvou důležitých postav

13.8.2018 16:30


Je to necelý týden, co jsme viděli finále páté série, a co jsme se museli rozloučit s oblíbenými postavami. Jason Rothenberg prozradil, proč museli zemřít.


V závěrečné epizodě páté série jsme se rozloučili s Montym a Harper potém, co unikli z planety Země před jejím zničením. Jejich smrt potvrdil jejich syn Jordan během posledních minut. Když už hovoříme o jejich smrti, producent seriálu Jason Rothenberg řekl, že to bylo perfektní rozloučení s těmito postavami.

Byl to velmi těžký rozhovor. Když jsem to zavolal Chelsey, byla zrovna v autě na cestě do práce. Musela zastavit, protože byla dost rozrušená. Ale když jsme si sedli, že si o tom promluvíme, okamžitě to přijala, zamilovala se do toho a souhlasila, že to bude velice uspokojující konec její postavy a vztahu Montyho a Harper.


(Ve finále jsme se rozloučili s Montym a Harper. Foto: CW)

K vrácení se do vesmíru Jason uvedl, že to je to, co Monty vždycky chtěl.

Ve vesmíru byl šťastný. Nechtěl válku, takže našel způsob, jak žít šťastný, dlouhý život s ženou, kterou miluje, a se kterou mohl založit rodinu. Je to něco, co jsme ještě neudělali a je to hrozně emotivní. Vlastně jsem poslední scénu napsal ještě předtím, než jsem začal psát zbytek epizody. V den, kdy jsme to natáčeli, to bylo emotivní pro všechny, co byli v tu chvíli zrovna na place. Kameraman brečel, já jsem brečel, Dean brečel. Bylo to šílené. Vidíte na kameře, jak Eliza s Bobem prostě…a přišlo to samo. Vlastně jsem to musel ještě hodně upravit, protože těch slz bylo vážně hodně. Musel jsem to udělat.

Smrt dvou z hlavních postav ale vede k poznání postav nových. Jednou z nich je bezesporu Jordan – syn Harper a Montyho. Mohli jsme ho vidět, když probouzel Clarke a Bellamyho z kryo spánku. Ti předpokládali, že se vzbudí deset let poté, co opustili planetu Zemi. Jak se však ukázalo, probudili se o 115 let později.Zdroj: Express.co.uk


Jít na The 100 | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!