Jaká postava zemřela hned v úvodu šesté řady a co na to řekl Jason Rothenberg?

Jaká postava zemřela hned v úvodu šesté řady a co na to řekl Jason Rothenberg?

6.5.2019 18:06


Již před nějakým časem unikly první dvě epizody šesté řady, nyní si nová sezóna odbyla svou oficiální premiéru, kde jsme byli nuceni se rozloučit s jednou postavou, u které jsme to nečekali. O koho se jednalo a co na odchod této postavy řekl hlavní tvůrce Jason Rothenberg?

Již před nějakým časem se hovořilo o tom, že seriál The 100 nutně potřebuje nové postavy, které by ho obohatily, protože někdy ty starší ztrácejí šmrnc. Zatímco první tři řady byly ve stylu Game of Thrones, kdy jsme se prakticky museli bát o všechny, protože kdokoliv mohl zemřít, v posledních sériích se ubralo na tempu. Když někdo zemře, většinou se jedná o dlouho avizovaný odchod herce či naprosto druhořadou postavu, které se chtěli tvůrci zbavit.

I nyní šlo něco vycítit, ale málo zběhlý fanoušek to jen těžko čekal. Hned v úvodu šesté řady v epizodě s názvem Sanctum nás nadobro opustil Zeke Shaw, nebo spíše jeho představitel Jordan Bolger. Jason Rothenberg měl s touto postavou plány, ale bohužel mu do toho vstoupil plný kalendář herce, který měl závazky u jiného projektu.


(Kdo další bude na řadě? Foto: CW)

Rothenberga to pochopitelně mrzí, protože se nejedná o první případ, kdy něco takového u seriálu The 100 musí řešit (vzpomeňme si třeba na Lincolna či Lexu, kteří byli taktéž usmrceni, protože jejich herečtí představitelé měli závazky jinde). Rothenberg přiznává, že je to smutná realita, ale naprosto to chápe. Herec si vždy hledá práci, kde může hrát, a prostě to k této branži patří. Sám by byl rád, kdyby Zeke mohl v seriálu pokračovat, protože měl pro něj plány, ale osud to chtěl jinak.

Jasona Rothenberga to mrzí také především kvůli Raven Reyes, které zkrátka není souzeno, aby byla šťastná. Pro scenáristy je vždy obtížné vhodně vymyslet odchod daného herce a postavy. Rothenberg sám přiznal, že mohl nechat Zekea zamrazit, ale jelikož tady máme stejný příběh s Marcusem Kanem, nechtěl se opakovat a radši Zekea rovnou usmrtil. Na druhou stranu se stalo něco nečekaného, co fanoušci nepředvídali.

Zvlášť na začátku epizody se mluví o tom, že Raven a Zeke nemohou oba přiletět na novou planetu, protože jsou to jediní piloti, které naši hrdinové mají. A hned za pár minut Zeke leží uškvařený na zemi a zemře v úvodu šesté řady. Uvidíme, jak se Rothenberg do budoucna odváží zabíjet své další postavy. Kdysi řekl, že nikdo není v bezpečí, ale těžko říci, zda by dokázal třeba uprostřed série zabít Bellamyho či Clarke.

Co říkáte na smrt Zekea? Čekali jste to? A bude vám chybět?

Zdroj: Yahoo.com


Jít na The 100 | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!