Jaký je pravý význam dne Jmenování a o co tam vlastně jde?

Jaký je pravý význam dne Jmenování a o co tam vlastně jde?

27.5.2019 18:03


Zápletka šesté řady se nám začíná pěkně odhalovat, a tak si pojďme shrnout to nejdůležitější, co jsme se dozvěděli z epizody The Face Behind the Glass. Tato epizoda byla totiž zlomová, protože přinesla celou řadu odpovědí na několik otázek. Pár jich ovšem i vyvolala.


Den Jmenování. Asi nikdo z nás si nedokázal pořádně představit, o co jde, i když nějaké náznaky byly již v epizodě The Children of Gabriel, kde se začalo mluvit o takzvaných hostitelích. Až epizoda The Face Behind the Glass nám konečně odhalila a hlavně potvrdila, o co vlastně v Sanctu jde. Někteří již správně tipovali v komentářích u minulé epizody.

Sanctum založily čtyři rodiny s královskou (= temnou) krví, které následně zemřely Místo toho, aby další generace vedla Sanctum svým způsobem, někdo dokázal uchovat jejich duši v zařízení, které my známe jako Plamen. Ostatně kolem Plamene byla vystavěna zápletka především ve druhé a třetí řadě, nicméně nás provází i teď v řadě šesté. A stále je o co stát.


Zatímco nám známý Plamen pocházel od Beccy, první velitelky, a následně se v Plameni uchovávaly duše ostatních velitelek a velitelů, Plamen Sancta, který zřejmě funguje podobným způsobem jako ten náš, uchovává pouze jedinou duši – a to duši člena zakladatelské rodiny. Jeden Plamen by se tak měl rovnat jedné duši člena zakladatelské rodiny.

(Russell a Simone přivádí svou dceru zpět k životu. Foto: CW)

A i když Russell Lightbourne a Simone Lightbourne našli perfektní hostitele pro své duše, museli počkat, než najdou někoho i pro Josephine, svou dceru. Otázkou tak zůstává, proč do Delilah vložili někoho jiného, když mohli mít Josephine zpět již nyní. Nesmíme ale zapomínat, že tu stále máme čtyři zakladatelské rodiny a možná existuje přesné pravidlo, kdo bude přiveden na svět první.

Zatím to vypadá tak, že se celá královská rodina dává dohromady. V Delilah je již někdo jiný a podle všeho jde o matku mechanika, se kterým se setkala Raven Reyes. Nyní tedy i víme, o co jde Dětem Gabriela. Ti chtějí, aby duše členů královských rodin nijak nezasahovaly do dění v Sanctu a nepřerušovaly život nově narozených temnokrevných dětí.

Co si o celé této tématice myslíte vy? A je to dobrá zápletka pro šestou řadu?


Jít na The 100 | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!