Kolem čeho se bude točit zápletka v šesté řadě? A kdo je skutečným záporákem?

Kolem čeho se bude točit zápletka v šesté řadě? A kdo je skutečným záporákem?

20.5.2019 18:28


Třetí díl s názvem The Children of Gabirel nás konečně seznámil hned s několika zajímavými novými postavami a komunitami. Těch informací na jeden díl bylo hned několik, pojďme si tedy shrnout základní fakta. A je vůbec jasné, kdo je záporákem letošní sezóny?


Ve třetí epizodě jsme se setkali s Russelem (JR Bourne), vůdcem Sancta, ke kterému se skoro všichni chovají jako k bohovi. Několikrát v epizodě bylo krásně vidět, jak ho každý poslouchá na slovo, a nutno podotknout, Russel a jeho rodina si nežijí vůbec špatně. Ostatně večeře u něj doma, kam pozval Clarke Griffin, se konala ve velké místnosti s dlouhým stolem a měla několik chodů, ze kterých by se najedli více než tři lidi.

Russel se zpočátku chová přátelsky, ale když se od Delilah dozví, co naši hrdinové provedli na Zemi (zajímaly ho především příběhy o Wanhedě a Blodreině), chce je okamžitě vyhnat. Pak ovšem změní názor, když Clarke zachrání Deliliah. Je to ale skutečně tento důvod, proč si Russel najednou chce Clarke a ostatní nechat v Sanctu? Zvlášť když víme, že mu možná ve finále nejde až tak o bezpečí jeho lidí (v průběhu epizody to přímo řekl jeden obyvatel vesnice).


(Jaké má Russel asi plány? Foto: CW)

Russel změnil názor, když viděl, že Clarke je temnokrevná, což on sám považuje za královskou krev. Russel tak může mít s Clarke vlastní plány, o kterých zatím nevíme. Rozhodně je také nutné zmínit Děti Gabriela, jakousi novou skupinu zemšťanů, která unesla Octavii Blake. Epizoda nám podsouvala, že tato skupina budou jasní záporáci série, se kterými budou bojovat naši hrdinové.

Ale bude tomu skutečně tak? Nejsou to pouze vyvrženci ze Sancta, které Russel vyhostil, protože se mu nehodili do party? A neovládá Russel i ostatní obyvatele Sancta, protože jak si máme vysvětlit zvláštní řeči Delilah o tom, že se má přidat k Russelově skupině, ale zároveň o tom mluví, jakoby měla jít na popravu? Je klidně dost možné, že tím záporákem série bude sám Russel.

Naši hrdinové tak celou dobu budou chránit Sanctum před zlými nájezdníky, ale ve finále budou chránit toho zlého. Alespoň tak se doposud jeví zápletka letošní sezóny. Zároveň by se tak mohla vykoupit Octavia, která by se časem mohla přidat k novým zemšťanům a snad vůbec poprvé bojovat za ten správný tým. Tím by se mohla vykoupit u ostatních postav, především u svého bratra.

Co zatím říkáte na zápletku v šesté sezóně? A kdo bude nakonec ten zlý?

Zdroj: TVGuide.com


Jít na The 100 | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!