Přehled časových linií, jak Octavia a Hope cestovaly časem

Přehled časových linií, jak Octavia a Hope cestovaly časem

21.6.2020 17:54


Taky máte trochu zmatek v cestování časem v seriálu The 100? To my také, nic si z toho nedělejte. Nyní vám ale přinášíme článek, ve kterém hezky shrneme všechny časové linie, aby byl ve všem pořádek. Článek budeme průběžně aktualizovat o nové poznatky.


Naši hrdinové dorazí na planetu Alpha

Začneme hezky popořadě. Naši hrdinové dorazí na planetu Alpha, resp. měsíc Sanctum, na začátku šesté série a většina z nich okupuje tento maličký měsíc až doteď. Abychom nedělali ve všem zmatek, budeme předpokládat, že na měsíci běží čas stejně jako na naší domovské Zemi. Již během sedmého dne se Octavia Blake, Charmaine Diyoza a Gabriel Santiago přiblíží k Anomálii. Nejdříve do ní vejde těhotná Diyoza, o pár sekund později Octavia.

Planeta Pokání (Nebeský pás)

Diyoza doráží na zcela neznámou planetu, kde stráví sama tři měsíce, i když jí byla Octavia v patách. Na planetě Pokání běží čas mnohem rychleji. Octavia pomůže Diyoze porodit dceru Hope, se kterou následně přežívají na planetě dalších deset neuvěřitelných let. Posléze, když lidé z Barda najdou vzkaz Octavie skrytý v láhvi, jsou ovšem těmito lidmi Octavia a Diyoza uneseny. Hope zůstává na planetě Pokání sama.


Hope Diyoza trénuje

Hope následně na planetě Pokání stráví dalších deset let, seznámí se s Devem, který si malou holčičku oblíbí. Trénuje ji v boji a slibuje jí, že ji dostane zpět do Barda, jakmile skončí jeho trest (ostatně na planetu Pokání se dostal tak, že ho tam lidé z Barda zanechali kvůli jeho prohřeškům z minulosti). Když přichází osudný den, Dev je ovšem lidmi z Barda zabit. Hope se tak musí do Anomálie vypravit sama. Jen pro upřesnění – od unesení Octavie strávila Hope na planetě deset let, zatímco Octavia byla držena v Bardu čtrnáct dní, na měsíci Sanctum mezitím uběhlo pouhých pár sekund (Gabriel Santiago stále čeká před Anomálií, až se Octavia vrátí).

(Anomálie přenáší z jednoho místa na druhé. Foto: CW)

Tahání informací z Octavie

Vracíme se k Octavii, která byla společně s Diyozou unesena na Bardo. Octavia je zde mučena, místní lidé se chtějí dozvědět o její minulosti a především o Clarke Griffin, která má ukončit poslední válku, které se lidstvo kdy zúčastní. Po čtrnácti dnech je ovšem Octavia zachráněna dospělou Hope, která se na Bardo dopravila po deseti letech trénování na planetě Pokání (když Dev zemřel). Octavia ovšem nemůže planetu opustit jen tak. Pokud vstoupí do Anomálie bez kódu vyrytého na zádech (kde je dost místa, aby byl kód do těla vyryt), zapomene na vše, co zažila od prvního vstupu do Anomálie. Hope zůstává na Bardu, zatímco Octavia se dostává skrze Anomálii na měsíc Sanctum.

Hope uzavírá dohodu, Octavia se shledává s Gabrielem 

Na Sanctu uplynulo pouhých pár sekund a Gabriel Santiago stále čeká, až se Octavia a Diyoza vrátí z Anomálie. Octavia se konečně vrací. Zatímco pro Gabriela to byl zlomek minuty, Octavia strávila na dvou planetách celkem deset let a čtrnáct dní. Na Bardu mezitím Hope uzavře s místním vedením dohodu – když dostane Octavii zpět, shledá se Hope opět se svou matkou. Hope se tak vydává do Anomálie se speciálním nožem. Když Octavii bodne, ta se přesune na Bardo (díky kódu na jejích zádech), zatímco Hope zůstane v Sanctu.

Hope opět trénuje na další akci

Bellamy Blake je mezitím unesen na Bardo, kde je i Octavia. Osud Bellamyho je nám zatím neznámý, ale je dost možné, že dokonce zemřel po výbuchu jakéhosi granátu u kamene Anomálie. Octavia je nadále mučena, lidé z Barda chtějí přístup k jejím dalším myšlenkám a vzpomínkám ohledně Clarke. Octavia stráví na Bardu dalších sedm dní. Na Sanctu se mezitím naši hrdinové seznámí s Hope. Ta společně s Gabrielem a Echo vkročí do Anomálie, objeví se na planetě Pokání, kde spolu stráví dalších pět let. Zde se připravují na společnou akci – až lidé z Barda opět dorazí, aby si vyzvedli vězně Orlanda, zaútočí na ně, vezmou si jejich zbroj a vydají se na Bardo. Jen pro připomenutí – od okamžiku, kdy Hope opustila planetu Pokání naposledy a po Devově smrti šla zachránit Octavii, uběhlo na planetě dalších 200 let.

(Trojice projde Anomálií a stráví na planetě Pokání dalších pět let. Foto: CW)

Záchranná akce na Bardu

Po pěti letech na planetě Pokání se Echo, Hope a Gabriel konečně dostávají do Barda, kde nachází totálně zmučenou Octavii. Zatím to vypadá, že Bellamy je skutečně mrtvý. V ten samý čas se Clarke konečně dozvídá více o Anomálii a lidech z Barda. Společně se svými přáteli se vydává skrze Anomálii na zcela neznámou planetu Nakara, která je celá pokrytá ledem.

Pro upřesnění ještě přidáváme obrázek s časovými liniemi, který vám vše jistě osvětlí.

(Vysvětlující diagram k cestování časem. Zdroj: Reddit)

Dává nyní vše smysl? Orientujete se nyní v různých časových linkách? Pomohl vám článek?


Jít na The 100 | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!