Anders

Anders

Neal McDonough Sezóny 1 2020 - 2020


Stoupenec na Bardu, který se snaží získat informace o Clarke, která má sehrát důležitou roli v poslední válce, které kdy lidstvo povede. Anders se přímo zodpovídá Pastýřovi, aneb Billu Cadoganovi.

Anders je jedním z vysoce postavených Stoupenců žijící na planetě Bardo. On rozhoduje, kteří neposlušní Stoupenci skončí na planetě Pokání nebo-li Nebeském pásu, kde si odbudou svůj trest tím, že ho stráví na prakticky pusté planetě samotní (navíc na planetě plyne čas rychleji, takže co je pro Brado pár sekund, je několik let na Pokání). Anders si ovšem neuvědomil, že na planetu Pokání se lze dostat i přes ostatní kameny Anomálie z jiných zemí, což se přesně stalo.

Takto na Bardo zavítala například Octavia Blake a Hope Diyoza. Obě jsou mučeni a Anders se snaží z nich dostat informace o Clarke Griffin, která má sehrát důležitou roli v poslední válce, které kdy lidstvo povede. Octavii se podaří na nějaký čas utéct, ale jelikož se dcera Diyozy Hope vydala svou matku a tetu na Bardo hledat, Hope kvůli zachráně své matky je nucena spolupracovat s Andersem, který si tak přeje Octavii zpět.

Anders ovšem nedokáže dostat z Octavie potřebné informace. Když se o pár dní později na Bardu objeví Hope v čele s Gabrielem Santiagem a Echo, všichni se podvolí a rozhodnou se, že budou taktéž Stoupenci, kteří budou bojovat v poslední válce. Následně na Bardo zavítá i samotná Clarke, která hledá své přátele. Anders usoudí, že nyní přišel čas vzbudit jejich Pastýře, samotného Billa Cadogana.