Bill Cadogan

Bill Cadogan

John Pyper-Ferguson Sezóny 2 2017 - 2020


Zakladatel Druhého úsvitu, který se se svými věrnými ukryje v atmovém bunkru poté, co umělá inteligence A.L.I.E. odpálí nukleární bomby. Cadogan taktéž vlastní kámen Anomálie, který mu dovolí cestovat mezi světy.

Pravým jménem William Cadogan je zakladatelem a představitelem hnutí Druhého úsvitu během nukleární války v roce 2052. Zhruba o pár let zpátky dokázal najít kámen Anomálie, který mu změnil život. Přes něj zjistil, že lze cestovat vesmírem a navštěvovat cizí planety, ale nedokázal rozluštit záhadné symboly na kameni.

Když A.L.I.E. odpálí jaderné bomby a zničí polovinu světa, Cadogan se se svou rodinu a svými věrnými ukryje v atomovém bunkru, který vybudoval. Mezitím stále hledá klíč k nalezení cestování mezi světy. Dva roky po výbuchu ovšem se na Zem z vesmírné družice Polaris vrátí Becca Franco, která má pro Cadogana a ostatní opět řešení, aby mohli žít na zemském povrchu a zároveň nebyli zabiti radiací.

Dokázala vytvořit tzv. temnou krev, která má jedinečné účinky proti radiačnímu záření. Becca taktéž rozluští kód na kamenu Anomálie. Cadoganovi se přítomnost Beccy příliš nezamlouvá, chce temnou krev sám pro sebe, stejně tak kámen Anomálie. Proto se rozhodne Beccu upálit zaživa. Ta ovšem předá své dědictví v podobě Plamene Callie, která následně bude Plamen střežit a stane se z ní jedna z prvních Zemšťanů. Cadogan odcestuje na planetu Bardo, kde bude vést své Stoupence, kteří ho budou mít za svého Pastýře.