Josephine Lightbourne

Josephine Lightbourne

Sara Thompson Sezóny 1 2019 - 2019


Jedna ze Starších, která byla zabita svým vlastním otcem po účinku rudého slunce na měsíci Alpha. Ten ale našel způsob, jak Josephine přivést opět mezi živé. Aktuálně Josephine již vystřídala osm různých hostitelů.

Josephine Lightbourne je dcerou Russella a Simone Lightbourneových. Josephine si vždycky tak nějak myslela, že je lepší než ostatní, její nápadník Dave jí to ostatně řekl a jelikož byl do ní zamilovaný, sám se před ní zabil před zraky ostatních lidí v bistru v roce 2043. Josephine tak byla nucena odletět v tom samém roce s výpravou Eligius III, která měla za úkol objevovat nové světy.

Aby ale mohla výprava přežít úroveň silné radiace na měsíci Alpha, tak Josephine a dalším pár vyvoleným byla implantována do těla temná krev. Nakonec ale na měsíci mohli přežít i ostatní lidé s normální krví. Během 21. dne na měsíci výprava podlehla účinkům rudého slunce. Josephine následně byla nechtěně zabita svým otcem, který si to vyčítal, a celých 25 let se pokoušel najít způsob, jak svou dceru opět oživit.

To se mu nakonec podařilo s jejím bývalým přítelem Gabrielem Santiagem. Ten totiž vymyslel, jak její mysl uchovat do Plamene, která se následně implementuje do těla temnokrevných. Josephine měla již osm těl, tím posledním je Clarke Griffin. Ta s ní ovšem svádí velice nepěkný souboj v její mysli. Josephine je ale zákeřná a krutá. Nebojí se Clarke natrvalo odstranit, ať to stojí, co to stojí.